Кожен день накопичується набридливий, брудний посуд: миски, тарілки та жирні столові прилади. Під кінець довгого робочого дня й після кількох годин біля працюючої плити, перед подружньою парою постає питання: хто буде вирішувати цю проблему?
Отже, почнемо: у доповіді Stalled for Whom? Change in the Division of Particular Housework Tasks and Their Consequences for Middle - to Low-Income Couples Council of Contemporary Families (Ради сучасних родин), некомерційної організації, яка вивчає динаміку стосунків у подружніх парах, кажуть, що відповідь на це питання може суттєво вплинути на сімейні відносини.
У ході дослідження вивчалося безліч різних домашніх завдань, у тому числі похід за продуктами, прання та прибирання. Виявилося, що для жінок в гетеросексуальних стосунках важливіше розділяти відповідальність за миття посуду, ніж за інші справи по дому.
У сім'ях, де жінка миє посуд одна, відбувається більше конфліктів, сімейне життя не приносить щастя та з'являються проблеми в сексі. У подружжя, яке розділяє цей обов'язок порівну, справи йдуть краще.
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
За словами Деніела Карлсона, провідного автора дослідження, найбільш брудні та неприємні завдання по дому виконують жінки. Найчастіше це прибирання за іншими людьми: прання, миття туалету або посуду. Чоловіки в цей час виносять сміття або миють машину — виконують справи, в яких вони щодня не стикаються з чужим брудом.
За останні кілька десятиліть частка чоловічої участі у виконанні домашніх обов'язків збільшилася. Сьогодні чоловіки роблять роботу по дому в середньому чотири години на тиждень, на відміну від двох годин в 1965 році. Помічено, що з 1999 по 2006 рік частка пар, які миють посуд разом, зросла з 16 до 29%. З іншого боку, цей показник ще більше дратує жінок, у яких в родині нічого не змінилося.
Миття посуду не вимагає великих зусиль, зате ваші стосунки можуть стати міцнішими. Робити це удвох набагато легше та швидше. Наприклад, один може мити, а інший — витирати. Або один обмиває тарілки, а інший завантажує їх в посудомийку.
Як повідомляв портал "Знай.uа" американські вчені розкрили секрет щасливого шлюбу. Як з'ясувалося, це безпосередньо залежить від рівня доходу подружжя.