На дні озера Ван у східній Туреччині знайшли руїни фортеці, якій вже більше 3000 років.

Як припускають археологи, ця фортеця часів держави Урарту. Вона знаходиться на глибині понад 10 метрів. Зараз вона опинилася під водою, тому що рівень води в озері за останні сторіччя піднявся на 150 метрів.

Під час підводних досліджень фахівці знайшли кам'яну скульптуру лева.

Урарту - держава в Передній Азії в IX-VI століттях до н. е., охоплювало в період своєї могутності все Вірменське нагір'я (сучасні Вірменія, східна Туреччина, північно-західний Іран і Нахічеванська АР Азербайджану).

Популярні новини зараз

Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

Підводна археологія в Україні

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в Малих Гімалаях було виявлено ціле кам'яне військо. Всього вчені знайшли близько 200 скульптур воїнів.

Про знахідку поінформували в Інституті археології і етнографії Сибірського відділення РАН. Древнє кам'яне військо вдалося виявити російсько-індійської експедиції на кордоні Пакистану та Індії. Влітку поточного року вчені працювали в горах Бенкет-Панджал (Малі Гімалаї). Прямо на поверхні землі на висоті двох тисяч метрів розташувалися кам'яні воїни. Крім них, в тому ж місці знаходилися кам'яні постаменти, плити з різними зображеннями, басейни, облицьовані кам'яними плитами.