Щорічно, починаючи з 2001 року, 26 квітня відзначається Міжнародний день інтелектуальної власності (World Intellectual Property Day). Генеральна асамблея Всесвітньої організації інтелектуальної власності (World Intellectual Property Organization, WIPO) на засіданні в жовтні 1999 року, розглянувши пропозицію делегації Китаю, прийняла рішення про заснування цього свята.

Історія свята

Також 26 квітня знаменує собою підставу WIPO — організації, покликаної сприяти охороні і розвитку інтелектуальної власності в усьому світі, і яка, як спеціалізована установа ООН з питань творчості та інтелектуальної власності, веде свою діяльність насамперед на розширення і розвитку збалансованої та доступної міжнародної системи інтелектуальної власності.

Міжнародний день інтелектуальної власності надає можливість підкреслити значення інновацій у повсякденному житті людини і вдосконаленні суспільства. Патенти, товарні знаки, авторське право та суміжні права як результати творчості і знань є потужними інструментами сприяння економічному та культурному розвитку всього світового співтовариства.

В цей день проходять різні тематичні заходи, акції та кампанії, метою яких є привернення уваги світової громадськості до проблем, з якими стикається «Всесвітня організація інтелектуальної власності» при вирішенні поставлених перед нею завдань.

Популярні новини зараз

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

Також заходи відбуваються з метою інформування суспільства про те, що являє собою інтелектуальна власність, і яким чином система її захисту сприяє розвитку багатьох напрямів прогресу. А Генеральний директор WIPO поширює святкове послання, адресоване своїм регіональним представникам.

До речі, кожен рік заходи в рамках Дня інтелектуальної власності присвячуються якійсь темі. Так, перший, 2001-й рік пройшов під девізом «Сьогодні створюється майбутнє», а, наприклад, в 2003 році темою стали слова «Зробіть інтелектуальну власність вашою справою», в 2006-му — «Все починається з ідеї», в 2009-му — «Зелені інновації». У 2013 році тема Всесвітнього дня інтелектуальної власності була позначена як «Творчість — наступне покоління», в 2014-му — «Творчість — Світовий культ кінематографа», у 2015 році — «Піднімайся, вставай! За музику!», у 2016-му — «Творчість в цифровому середовищі: переосмислення культури», в 2017 році — «Інновації: підвищення якості життя», а в 2018-му — «Рушійна сила змін: жінки в сфері інновацій і творчості».

Як повідомляв портал "Знай.uа", щорічно 25 квітня в різних країнах світу відзначають незвичайне свято – Міжнародний День ДНК.