27 квітня в народі відзначають свято Мартина Лисогона. У православній церкві в цей день всі віруючі віддають вшанування пам'яті святителя Мартіна I, папи Римського. Про це повідомляють ЗМІ.
Свою назву свято отримало через лисиць, які в цей день кидають старі нори і починають рити нові. В цей час тварина сліпне і глохне, тому її легко зловити. Мисливець не упустить таку можливість.
Історія
Батьківщина святого Мартіна – Італія. Він отримав освіту в Римській церкві. Після смерті Папи Феодора I, в 649 році, його обрали папою Мартіном I. У той час єдність Церкви порушила єресь монофелітів. Вчення про єдину волю в Боголюдині Ісусі Христі отримало широке поширення. Імператор Констанс і патріарх Константинопольський Павло II були монофелитами. Вони разом склали і видали "Типос" – заборону про згадці про дві волі в Ісусі Христі.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
У тому ж році, коли Мартін став Батьком, єретичний зразок християнської віри доставили в Рим. Мартін скликав православні збори і засудив монофелитську єресь. Імператор прийшов у сказ і наказав доставити до нього святителя.
Воєначальник Олімпій після прибуття в Рим злякався відкрито заарештувати Тата. Він підіслав солдата, щоб той таємно вбив його. Але він несподівано осліп. Переляканий воєначальник повернувся до Сицилії. Через п'ять років спробу повторили. Папу звинуватили у зв'язку з ворогами імперії, засудження святої Богоматері і відвезли на острів Наксос.
Через рік поневірянь та знущань варти Мартіна доставили на суд імператора. Виснаженого і в лахмітті старця вивели на площу на потіху натовпу. Суд засудив Мартіна до смертної кари. Але розкаявся патріарх Павло, а також віра і мужність мученика змусили імператора змінити вирок і заслати Мартіна на Херсонес Таврійський. Там він і помер у 655 році.
Традиції та обряди
У це народне свято полюють на лисиць.
Прийняті оглядини і сватання. Вважається, що якщо вони відбулися в цей день, то шлях молодих буде легким, як пташине крило.
На Мартина Лісогона прийнято виявити повагу ворону. Його називають мудрим птахом. Щоб задобрити ворона, потрібно зварити кашу, винести в сковороді в поле і перевернути догори дном. Птицю приверне блиск, і вона обов'язково зацікавиться. Після цього сковороду необхідно прибрати. Вважається, що підгодований таким чином ворон буде оберігати господарство.
Прикмети
Якщо день видався дощовим, то землю буде легко зорати.
День сонячний і теплий – до хорошого врожаю.
У небі хмари і хмари перемішані, значить, скоро буде дощ із вітром.
Чим більше на Мартина Лісогона працювати, тим більше прийде добра в будинок.
Дивіться сюжет про свята