Зовсім скоро буде Різдво, а це означає, що разом з цим почнуть колядувати, щедрувати і засівати. Цим традиціям вже дуже багато років, а вони незмінні. Якщо ви хочете відсвяткувати різдвяні свята згідно з українським традиціям, пропонуємо почитати, коли правильно колядувати, щедрувати і засівати в Україні.
Коли в Україні колядувати
За нашими традиціями колядувати прийнято безпосередньо на Різдво 7 січня. Але, в теж час колядувати на Святвечір не можна.
Потрібно сказати, що колядувати не припиняють аж до 14 січня. До речі, цікаво, що Зазвичай колядують чоловіки, а жінки співають щедрівки.
Ось тільки є невеликий нюанс, в різних частинах України колядувати, щедрувати і засівати починають в різний час: на Покутті (східна частина сучасної Івано-Франківської області) ідуть колядувати вже на Святий вечір, на Півдні та Сході України колядують на перший день Різдва, після закінчення богослужіння. На західному Поділлі йдуть колядувати на другий день свят уранці.
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Коли в Україні посівати
Посівати, або засівати в Україні прийнято на Старий Новий рік (День Василя), 14 січня вранці. До речі, традиційно, робити це можуть лише хлопчики. А все тому, що було досить цікаве повір'я в Новий рік. Якщо першим гостем у домі буде дівчина, то всі жінки у вашому домі будуть хворіти цілий рік. Засівали зазвичай зерном – житом або пшеницею.
Коли в Україні щедрувати
Тут так само все залежить від регіону країни. У деяких частинах України щедрувати прийнято ще на Старий Новий рік, тобто 13-14 січня. А в інших - напередодні Водохреща, 18 січня.
Дивіться: Колядки і Щедрівки. Різдво Христове. 1 Hour of Ukrainian Christmas and Holiday Classics.
Тепер ви знаєте, коли колядувати, щедрувати і засівати в Україні і точно не пропустите цих подій.