На п'ятницю, 1 червня, припадає народне свято Іван Довгий. За православним календарем він є днем вшанування пам'яті апостола Івана Богослова. "Довгим" свято назвали за те, що всі роботи, які здійснювалися в цей день, починалися з самої зорі і тривали до темряви. Про це повідомляють ЗМІ.

Історія

Апостол Іоанн був улюбленцем Спасителя. Ісусу в ньому подобалася незаймана чистота і любов, які не знали меж. Іван ходив скрізь за Спасителем і не розлучався з ним ні на хвилину. Він був свідком сумних днів Христа. Після того, як Учителя розіп'яли, Іван дбав про Богородицю до її останнього дня.

Після цього він вирушив по містах нести людям слово Боже. В попутники обрав свого учня. Під час морської подорожі стався шторм. Іоанн два тижні провів у морській безодні, після чого його викинуло на берег. Увесь цей час Вчитель підтримував у ньому життя.

Популярні новини зараз

Абоненти не встигають за темпами "Київстару": тільки поповнили рахунок, а тариф уже подорожчав

Ви подивитесь на лічильники і не повірите очам: як прибрати кілька кубів до кінця місяця без порушень

Таких цін не бачили давно: скільки доведеться заплатити за курячі та перепелині яйця

Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло

Показати ще

Проповіді святого супроводжувалися різними чудесами. Кількість віруючих зростала.

У ті часи почалися переслідування християн. Апостола заарештували і засудили до смертної кари. Як не намагалися його вбити, він залишався живим і неушкодженим. Тоді мучителі заслали Іоанна на далекий острів, де він прожив багато років.

Після повернення в Ефес святий написав Євангеліє. Решту життя він проповідував і навчав душі, що заблукали, на істинний шлях. Іоанн прожив понад століття.

Традиції та обряди

Жінки печуть пироги з пшеничного борошна. Ними пригощають мандрівних людей, невдоволених і жебраків. Частування роздає старше покоління. Спеціально для цього вони виходять на дороги або людні перехрестя. В народі вірять, що, якщо не роздати всіх пирогов, і з ними повернутися в будинок – це означає, що Бог гнівається за якусь провину, і тому відмовив у можливості зробити добру справу.

Прикмети

Якщо день ясний – влітку не буде грибів. Якщо ллє, як із відра – грибів будуть повні лукошки.

Похмурі дощові хмари пливуть купами – чекай на негоду.

Якщо вранці небо червоне – скоро піде дощ.

Червоний захід говорить про те, що погода буде гарною ще кілька днів.

На черемусі багато кольору – літо буде дощовим.

Дивіться сюжет про свята