Гори завжди приваблювали людей, манили й дражнили своєю неприступністю. Однак, не всі з тих, хто бажає підкорити вершини світу, потім повертаються назад. Деякі так і залишаються бранцями гір навічно, застерігаючи того, хто піде по їх стопах, пише Don't Panic. Ось перелік найбільш небезпечних гір на Землі.
Еверест
Місцерозташування: Непал, Китай. Гімалаї
Висота: 8 848 м
Еверест – це сучасна Голгофа. Кожен, хто набереться сміливості і вирішить забратися на дихаючу могильним холодом гору, знає – шанс повернутися може і не випасти. Про це неодмінно нагадають тіла тих, кому вже не судилося спуститися. З більш ніж 7 тисяч піднялися на Еверест офіційно вважаються загиблими близько 250 осіб. У відсотковому співвідношенні ця цифра не така велика, але статистика перестає заспокоювати і обертається кошмаром наяву тоді, коли піднімаєшся і бачиш тіла тих, хто теж вірив у свою невразливість.
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Аннапурна
Місцерозташування: Непал. Гімалаї
Висота: 8 091 м
Найкраще Аннапурну описують слова американського альпініста Еда Вітуса: "Аннапурна являє собою одну суцільну небезпека, суцільно вкриту льодом. Один великий шматок льоду з льодовими наростами на ньому. І питання полягає в тому, в який бік повернеться наступний наріст, вперед або назад". Аннапурна по праву вважається однією з найбільш небезпечних гір. Близько 40% альпіністів, які намагалися її підкорити, так і залишаються лежати на її схилах.
Монблан
Місцерозташування: Франція, Італія. Альпи
Висота: 4 м 695
Монблан або Біла гора – найвищий масив в гірській гряді і найвища вершина в Європі. Серед альпіністів гора Монблан не вважається особливо небезпечною для сходження, проте з якоїсь зловісної іронією долі б'є рекорди по смертності. За історію сходжень, що налічує більше двох століть, схили Білої гори забрали життя декількох тисяч скелелазів – цифра, до якої далеко навіть Евересту.
Нанга Парбат
Місцерозташування: Пакистан. Гімалаї
Висота: 8 126 м
До того як Еверест знайшов свою популярність серед альпіністів, саме Нанга Парбат посідав першість за кількістю загиблих на його схилах скалолазах. За що і отримала прізвисько Гора-вбивця. У 1953 році намагаючись дістатися до її вершини, загинуло 62 людини. З тих пір, мабуть, гора втамувала свою спрагу крові. На сьогоднішній день смертність істотно знизилася – до 5,5%.
Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те,що ці 10 сходів здатні налякати буквально до тремтіння в колінах.