Страшний сон людства як ніколи близький до свого втілення: Землю можуть захопити небезпечні і кровожерливі мутанти. Загроза цілком реальна і прийде не з космосу - про неї попереджає новий документальний фільм "Москіти", прем'єра якого відбудеться 6 липня о 22:00 на Discovery Channel. Комари і москіти, які мільйони років займали вичікувальну позицію, перейшли в наступ. Головна зброя цих комах - смертоносні віруси, здатні викликати епідемію. Щорічно їх жертвами стають понад 750 тисяч осіб. Вірус Зика, лихоманка денге, малярія, жовта лихоманка, вірус чикунгунья - ось лише деякі з захворювань, які переносять кровоссальні комахи, і щоб їх підхопити, більше не потрібно їхати в нетрі Африки або Азії.



Документальний фільм "Москіти" наочно показує, як небезпечні захворювання охоплюють величезні території, які стадії проходять їх збудники, в тому числі в тільці комахи, як комарі передають віруси людині - завдяки сучасним технологіям та комп'ютерної графіки глядачі зможуть на власні очі переконатися в небезпеці цих комах. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, ризику малярії, збудник якої передається від людини до людини через укус малярійного комара, піддається майже половина населення планети. Не менш підступний вірус Зика, який переноситься комарами роду Aedes: зараження матері під час вагітності може викликати важкі захворювання у дитини. Ці ж комахи поширюють невиліковну вірусну хворобу чикунгунья, вражаючу суглоби.



Москіти і комарі з'явилися на нашій планеті в юрський період - більш 175 млн років тому. Вони завжди були настирливими сусідами, але критичною ситуація стала саме зараз, коли світ змінився до невпізнання - в першу чергу зусиллями самих людей. Глобальне потепління призвело до того, що низькі температури більше не служать перешкодою на шляху епідемій: переносники хвороб навчилися виживати взимку і розмножуватися швидше. В результаті помірні і північні широти перестали бути рятівним притулком, куди кровопивці не можуть проникнути. Переносу вірусів з континенту на континент також сприяють торгівля і туризм. Людина може привезти смертельну небезпеку в свою країну і навіть не підозрювати про це. Звичні пестициди проти москітів безсилі, і людям необхідно якомога швидше знайти ефективні методи протидії, інакше стане занадто пізно.



Серед організацій, які шукають рішення даної проблеми - фонд Білла і Мелінди Гейтс, одна з програм якого спрямована на боротьбу з малярією. Експерти фонду брали участь в роботі над проектом Discovery Channel. Білл Гейтс, засновник компанії Microsoft і фонду Білла і Мелінди Гейтс, зазначає: масштаб загрози і обсяг ресурсів, який необхідний для її запобігання, говорять про те, що пошук рішення і засобів боротьби з проблемою повинен стати загальносвітовим пріоритетом в області охорони здоров'я.

Зйомки проекту Discovery Channel проходили на чотирьох континентах, а прем'єра відбудеться відразу в 220 країнах і регіонах, щоб звернути увагу якомога більшої кількості людей на масштаб проблеми. Всі факти, про які піде мова у фільмі, підкріплені авторитетними дослідженнями і думками вчених - в проекті взяли участь представники Всесвітньої організації охорони здоров'я, дослідницьких центрів, а також провідні світові експерти та лідери думок.

Дивіться програму "Москіти" 6 липня о 22:00 на Discovery Channel