Народне свято Євтихій Тихий та Єрема Пролітний відзначається 19 квітня 2018 року (дата за старим стилем – 6 квітня). Віруючі православної церкви цього числа вшановують пам'ять святого Євтихія, архієпископа Константинопольського і мученика Єремія.
Історія свята
Євтихій народився в селі Божественне Фрігійської області. Його дід був священиком. Він виховав онука в християнському благочесті. У 12 років Євтихій відправився в Константинополь на навчання, але вибрав для себе шлях ченця. Він оселився в монастирі Амації і прийняв чернецтво.
За богоугодне і повне суворих постів життя Євтихія призначили архімандритом. В 552 році він став патріархом. Через рік його направили на V Вселенський Собор замість митрополита Амасійського, з причини хвороби останнього. Коли патріарх Міна зустрів Євтихія в Константинополі, передбачив йому, що той стане новим архієпископом. Про те ж просив апостол Петро, коли прийшов до імператора Юстиніана.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
На Зборах священики православної церкви зрадили анафемі нові лжевчення. Один із них стверджував, що тіло Ісуса Христа було нетлінним ще до Воскресіння. Цієї єресі піддався благовірний цар Юстиніан. Після її засудження єпископом Євтихієм правитель обрушив на нього гнів і вислав із Константинополя.
Наступні 12 років Євтихій провів у вигнанні в Амасийській обителі. Там Бог дав йому дар зцілення та пророцтва. Протягом цього часу він здійснив багато чудес і передбачив імена приймачів імператора. У 577 році Євтихій повернувся в Константинополь. Його відновили в сані архієпископа. Але на посаді він пробув недовго. У 582 році святий Євтихій відійшов в інший світ.
Про мученика Єремія Римського відомо мало. Про нього є згадка у Папи Римського Григорія I. Єремія жив в III столітті. Він прийняв мученицьку смерть в часи гонінь на християн.
Традиції та обряди свята
У це народне свято моляться святому Евтихію про своє фізичне й душевне здоров'я, а також близьких людей. Крім того, на Євтихія зазвичай зацвітають яблуні. При цьому у слов'янському фольклорі вони завжди були символом дівочої краси і цноти, тому у весільних піснях наречену часто порівнюють з деревом цвіту.
Ще в цей день потрібно було обов'язково уважити яблуню — вклонитися їй, підперти гілки, щоб вони витримали майбутній урожай, пофарбувати ствол для захисту від шкідливих комах. Також не гріх було скуштувати і мочених яблук — якщо, звичайно, вони збереглися до весни.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що цього року травневі свята триватимуть чотири дні поспіль – уряд переніс понеділок, 30 квітня в робочу суботу, 5 травня. Часу вистачає, тому можна сміливо влаштувати собі невеликий уїк-енд.