День вишиванки українці традиційно відзначають у третій четвер травня. У 2018 році свято випадає на 17 травня. У цей день люди по всьому світі одягають вишиванку на роботу, в школу, в університет, в дитячий садок для того, аби підкреслити свою причетність до української культури. В Україні на честь свята щорічно проходять паради та ходи у вишиванках, конкурси та акції.

Мода на вишиванки

Але мало хто знає, що законодавцем моди на вишиванку в Європі став відомий український письменник і поет Іван Франко. Він часто носив вишиту сорочку з європейським костюмом, і таким чином започаткував своєрідну моду. Сучасники згадували: "Де б він не з'являвся, неодмінно привертав увагу своїм жакетом і вишитою сорочкою під пишними комірами і краватками".

У кінці 19 століття про український традиційний одяг заговорила вся Європа, яку важко чимось здивувати. У 1876 році Олена Пчілка видала альбом українських вишивок, після чого в Європі почався справжній бум на вишиванки.

Зараз вишиванка - загальносвітовий тренд. Елементи української вишивки використовують у своїх колекціях визнані у світі модельєри і модні будинки – Жан-Поль Готьє, Джон Гальяно, Gucci, Valentino, Dolce&Gabbana.

Популярні новини зараз

Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Показати ще

Зірки шоу-бізнесу теж в захваті від українських вишиванок. У період проведення Чемпіонату Європи з футболу в 2012 році в Україні Мадонна купила собі українську вишиванку. Також люблять носити вишиванки Міла Куніс, Діта фон Тіз, Сандра Буллок, Різ Уізерспун, Ніколь Кідман, Кеті Холмс, Джекі Чан, Арнольд Шварцнеггер, Сильвестр Сталоне і багато інших.

Сьогодні ж дівчата не повинні вишивати собі вишиванку до весілля – її можна легко придбати. Але традиція вишивати теж відроджується. Майстри комбінують різні орнаменти та візерунки, популярну квіткову вишивку. Та й сам крій сорочки змінився – йде в ногу з часом. Якщо в давнину переважно вишивали червоними, чорними і білими нитками – сьогодні палітра набагато більше.

Крім Дня вишиванки, українці все частіше одягають національне вбрання на інші великі свята, державні та релігійні, – День Незалежності, День Конституції або День прапора, на Великдень, Різдво.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, як вибрати ідеальну вишиванку.