Народне свято День Варнави відзначається 24 червня 2018 року (дата за старим стилем – 11 червня). Присвячується пам'яті апостола від 70-ти Варнави (Йосипа), єпископа Медіоланського.
Історія свята
Батьківщина святого Варнави – острів Кіпр. Туди його предки переїхали з Палестини під час воєн. При народженні хлопчика назвали Йосипом. Батько з матір'ю виховували в ньому любов до Господа з самих ранніх років. Коли він став повнолітнім, батьки віддали його в учні до відомого рабина Гамалиїла в Єрусалимі. Разом із Йосипом там же вчив слово Боже Савл – майбутній апостол Павло.
Коли в Єрусалим прийшов Ісус, Йосип попросився слідувати за ним. Так він став одним із 70-ти учнів Господа і отримав нове ім'я – Варнава, яке означає «син утіхи».
Все життя апостол проповідував у різних містах і країнах. У Медіолані (сучасний Мілан) Варнава заснував єпископський престол. Коли повернувся на батьківщину, то побудував Кіпрську православну церкву. Він продовжував поширювати вчення Христа, поки повсталі проти нього юдеї не забили 76-річного апостола камінням. Сталося це приблизно в 61-62 роках.
Традиції та обряди на Варнаву
Починаються русальних дні, в які водяні духи стають видимими. Вони веселяться і влаштовують весілля. Добре, якщо русалка вибирає у чоловіки лісовика. Якщо ж вона звертає увагу на живу людину, то заманює його в глухе місце, де лоскоче до смерті.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
У День Варнави забороняється рвати траву і косити сіно. Таким чином можна принести в будинок нечисть, яка в ній катається і ділить між собою жереб і ділянки: хто відправиться малою дитиною в колодязі плакати і людей лякати, хто – отрутою наповнювати траву на полях, хтось хомути і віжки в сінцях путати. Причому вона робить це не у звичайний нічний час, а опівдні.
Прикмети та повір'я на Варнаву
Туман стелиться по воді – до урожаю грибів.
Зі світанку душно і сильно пахне жимолістю – до негоди.
Сонце на світанку бліде – до вечірнього дощу.
Голуби ховаються – до негоди.
Де русалка по полю пробіжить, там трава гущі зростає, колос сильніше наливається. На гілках якого дерева вона покачається, там плодів дозріває більше.
Як повідомляв портал "Знай.uа", 23 червня православна церква вшановує священномученика Тимофія.