Щорічно 25 січня в релігійному світі відзначають День Тетяни. Це досить шановне свято, яке з'явилося дуже давно. І за свою історію воно обросло величезною кількістю легенд, які пов'язані з обрядами і прикметами в День Тетяни. Саме про них ми б хотіли розповісти вам.

День Тетяни 2018: обряди свята

Адже всі знають, що одночасно з Днем Тетяни відзначають День студентів, і це не просто так. Ще з давнього часу свята Тетяна вважалася покровителькою студентів. А 25 січня називали Бабським Кутом – народним святом, з яким пов'язано безліч народних звичаїв і прикмет.

Сама назва Бабин Кут була пов'язана з місцем у будинку, де дівчата раніше проводили більше часу, там перебувала все домашнє начиння і було щось схоже на сучасну кухню. За традиціями в День Тетяни робили грандіозне прибирання в будинку, вважалося, що 25 січня не можна зустрічати в брудному приміщенні. Крім цього господині в День Тетяни робили особливі хлібці у формі сонця. Кожен з членів родини повинен з'їсти шматочок, щоб уберегтися від різних хвороб.

До речі, в День Тетяни був ще один досить цікавий обряд. Люди вірили, що якщо біля вашого будинку знайти найвищу точку і зайти туди, то можна загадати бажання. Потрібно було обов'язково дивитися при цьому на сонце. Тоді, за повір'ями, ваше заповітне бажання неодмінно збувалося.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав

Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Показати ще

День Тетяни 2018: прикмети свята

Звичайно, подібні свята завжди були не тільки релігійними, але й народними. Тому, з часом, в День Тетяни з'явилося кілька цікавих прикмет.

Наприклад, люди вважали, що якщо під час приготування випічки, вона тріснула, значить, у вашому будинку станеться щось дуже погане.
Ну і, звичайно, прикмети в День Тетяни говорили про погоду:
Якщо на світанку небо не було затягнуте хмарами, весна буде затяжною. Також ясний схід обіцяв ранній приліт птахів і швидкий нерест риби у водоймах.
Завірюха на Тетянин день означала, що потрібно готуватися до сильної лютневої холоднечі і дощового літа.
Гарній погоді раділи і колгоспники, оскільки для них вона символізувала знатний урожай.

Дивіться: Народні прикмети на Тетянин день 25 січня.

Тепер ви знаєте, які прикмети й обряди є на День Тетяни і точно нічого не пропустите у цей день.