1 травня у багатьох країнах світу відзначається міжнародне свято — День праці (Свято Весни і Праці), яке спочатку носило назву День міжнародної солідарності працюючих.
Історія свята
1 травня 1886 року американські робітники організували страйк, висунувши вимогу 8-годинного робочого дня. Страйк і супутня демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією.
У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу в пам'ять про виступ робітників Чикаго прийняв рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. Вперше день міжнародної солідарності працюючих був відзначений в 1890 році в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччини, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції і деяких інших країнах.
Довгий час Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби, мав «політичне забарвлення» і відзначався демонстраціями, прикрашеними портретами політичних діячів, передовиків виробництва, гаслами, закликами, плакатами та діаграмами про досягнення в тій чи іншій галузі народного господарства, науки, культури. Але поступово цей контекст губився.
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Сьогодні це свято відзначається в 142 країнах і територіях світу 1 травня або в перший понеділок травня. Для ряду країн традиція збирати людей під прапори профспілок ще збереглася, але в більшості держав все ж не політичний свято, а саме День праці, яскраве весняне свято, коли організовуються народні гуляння, виступи артистів, ярмарки, мирні ходи і безліч розважальних заходів. А для когось це просто ще один вихідний, протягом якого можна просто відпочити або провести час з сім'єю.
До речі, в деяких країнах День праці відзначається в інший час - до них відносяться, наприклад, США і Японія. Більш ніж у 80 країнах (включаючи Індію) День праці не відзначається.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що травневі свята не за горами, а з ними і сезон пікніків, який через неуважність може обернутися негативними наслідками. Найбільша небезпека, яка підстерігає українців на природі, це кліщі. Після помітного потепління їх кількість значно зросте, тому потрібно знати, як себе убезпечити, і як діяти після укусу.