Сьогодні свій 89-й день народження відзначає популярна кінопремія "Оскар" – вперше статуетки вручили 16 травня 1929 року, бенкетній залі голлівудського "Рузвельт-готелю".
Там зібралося всього 270 чоловіків і жінок, зал прикрасили оберемками квітів, повсюди дзвеніли бокали і доносився аромат дорогих парфумів.
Хліба та видовищ
Тоді ще про червону доріжку ніхто навіть не думав, не проводилося й жодних телетрансляцій. Гості переживали, чи не потраплять у кадр у незручний момент – приміром, хильнувши зайвого, або куштуючи тости зі смаженими курчатами.
Першим ведучим був засновник і президент Американської академії кіномистецва Даглас Фербенкс. Тоді відзначалися найкращі досягнення сезону 1927-1928 років у 12 категоріях.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Першою кінострічкою, яка отримала премію "Оскар" у номінації "Кращий фільм", стали "Крила" - німий фільм 1927 року режисера Вільяма Веллмана про льотчиків, які беруть участь у Першій світовій війні - єдиний незвуковий фільм, що був відзначений премією "Оскар".
Зіркою цього дня стала 23-річна Дженет Гейнор - її ролі у фільмах "Сьоме небо", "Схід сонця" і "Вуличний ангел" стали оскароносними.
Дивіться: історія премії "Оскар"
Перша премія
Назву "Оскар" як таку в той час іще не вигадали, уперше це сталося офіційно лише 1931 року, проте 15 перших статуеток у вигляді фігури лицаря з мечем, який стоїть на котушці з кіноплівкою, вручили. Виточували їх з бронзи, а церемонія тривала всього 15 хвилин, потім гості йшли на фуршет і все на тому закінчувалося.
Стіл був оплачений заздалегідь: кожен із запрошених осіб виклав за вхід по п’ять доларів. Із того часу відбулося ще 89 церемоній вручень "Оскарів". До цьогорічної, 90-ї, ніхто з учасників першої вечірки не дожив. Засновник кіноакадемії, магнат Луїс Барт Маєр, помер у 1957-му від лейкемії.
Дивіться: найкумедніші випадки на врученні премії "Оскар"