Як відомо, День матері 2018 в Україні, традиційно, будуть святкувати у другу неділю травня. Це свято не вважається державним, тому офіційного вихідного в цю дату немає. Однак даний факт не заважає українцям висловлювати слова вдячності матерям і дарувати їм квіти і подарунки.

Історія Дня матері

День матері відзначається у другу неділю травня в більшості країн Європи, в Канаді, Китаї і Японії. У 2000 року до списку цих країн приєдналася й Україна. Свято було засновано в одному зі штатів США в 1910 році. Її ініціатором була молода американка Анна Джервіс, яка рано втратила матір. Протягом трьох років вона зверталася в безліч державних установ, політикам і чиновникам, поки, нарешті, не була почута.

Традиції Дня матері у світі

У багатьох країнах світу це свято відзначають в інші дні. Часто воно приурочене до релігійних свят, присвячених Богородиці – Благовіщенню, Успінню, Непорочному зачаттю, Покрові.

Розрізняються і традиції святкування. Так, наприклад, в США і в Австралії в День матері до одягу прикріплюють квітку гвоздики. Причому, його колір важливий: гвоздику будь-якого кольору, крім білого, носить той, чия мати жива, а білий квітка – той, чиєї матері вже немає в живих. Але, незважаючи на відмінності в культурах і традиціях, у всіх країнах світу в День матері прийнято дякувати мам, радувати їм подарунки та увагу.

Популярні новини зараз

Катя Нікітіна проміняла "Жіночий квартал" на бутси з гетрами і вирушила підкорювати український футбол: "Підписала контракт"

Хоробрі іранські жінки поставили на вуха всю країну: режим палає, заворушення охопили міста

Нові ціни на цибулю налякали покупців: такого зростання ніхто не чекав, що буде далі

36,6 грн чи 50 грн: в НБУ попередили, чого чекати від курса долара у найближчі місяці

Показати ще

Традиції Дня матері в Україні

В Україні День матері святкували задовго до 2000 року. Ще до Другої світової війни його відзначала українська діаспора в Канаді, а також на Галичині. Пізніше святкування було заборонено радянською владою. Оскільки для незалежної України це свято поки досить молоде, усталені традиції ще не сформовані.

Частково вітання з Днем матері схожі з привітаннями на 8 Березня – з тією лише різницею, що вони адресовані не всім жінкам, а лише тим, хто пізнав щастя материнства. Квіти, невеликі милі подарунки, листівки та побажання – все це стало атрибутами святкування Дня матері в Україні. Сьогодні часто можна побачити, як чоловік вітає з цим святом дружину, яка подарувала йому дитину. Але головне – не зовнішні атрибути, а щира вдячність за дар життя, яку ви можете виявити до матері. Подаруйте їй найцінніше, що у вас є – ваш час, вашу увагу і турботу.

Як повідомляв портал "Знай.uа", 13 травня до Дня матері у Києві відбудеться хода матерів, у якій зможе взяти участь кожен бажаючий.