21 липня в православ'ї відзначають День Казанської ікони Божої Матері. Свято присвячений самої відомої чудотворної ікони. Вважається, що саме в цей день в 1579 році ця ікона з'явилася в Казані.
Традиції
У народному календарі східних слов'ян свято Казанської ікони Божої Матері носило назву "Казанська річна". Його ще називали Прокоп'єв день, оскільки це також день пам'яті християнського великомученика Прокопія Кесарійського.
Історія
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Після підкорення Казані молодим царем Іваном Грозним, установи їм Казанської єпархії та успішного поширення християнства магометани стали чинити сильний опір. Пожежа 1579 року, истребивший половину Казанського кремля і прилягає частина міста, вони розцінили як гнів "російського Бога".
У цей час для зміцнення Православ'я в Казані була явлена милість Божа через чудесне набуття ікони Богоматері, що отримала з цієї нагоди найменування Казанської.
Місто незабаром після пожежі почав вставати з руїн.
Разом з іншими погорільцями, недалеко від місця початку пожежі будував будинок стрілець Данило Онучін. Його дев'ятирічній дочці Матроні явилася в сонному баченні Божа Матір і повеліла дістати Її ікону, замкнені в землі.
Тричі являлася Богородиця і вказала місце, де вкрита чудотворна ікона. Нарешті, Матрона зі своєю матір'ю почали копати в зазначеному місці і знайшли святу ікону.
Знай.uа нагадує, що раніше ми публікували статтю про всі свята, які святкують 20 липня.