Щороку у другу неділю серпня в Україні відзначають професійне свято будівельників - День будівельника. У цьому році він випадає на 12 серпня.

Історія Дня будівельника

Історія цього свята починається ще з часів Радянського Союзу. Вперше професійне свято працівників будівельних галузей відзначалося в СРСР 12 серпня 1956 року. А встановлений він був Указом президії Верховної ради СРСР "Про встановлення щорічного свята Дня будівельника" (на другу неділю серпня) від 6 вересня 1955 року.

Після розпаду СРСР День будівельника продовжують відзначати у другу неділю серпня будівельники України, Росії, Білорусі, Казахстану, Киргизстану. Професійне свято День будівельника 2018 відзначати всі ті, хто, так або інакше, причетний до будівництва - будівельники, каменярі і теслі, архітектори і проектувальники, в загальному, все працівники будівельної галузі та її ветерани. В незалежній Україні День будівельника встановлено Указом президента в 1993 році.

Популярні новини зараз

ПриватБанк зарахує на карти українців від 250 до 25 000 гривень: кому пощастить

Комунальники готуються запровадити новий тариф: яка платіжка збільшиться майже на 40%

Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс

Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами

Показати ще

Традиції в День будівельника

Як і у будь-якого свята, у Дня будівельника є свої традиції. Мабуть, найприємніша - це здача нових об'єктів. Варто відзначити, що багато традицій, закладені ще на початку святкування Дня будівельника, дійшли і до наших днів: і нагороди до свята, і урочисті засідання за участю представників влади, і просто застілля.

Традиційно до цього дня здаються нові об'єкти. В цей день проходять різні урочисті зустрічі будівельників, вітальні концерти для працівників галузі, з врученням державних нагород кращим з них і вшануванням будівельників-ветеранів. Так, наприклад, в Україні існує нагорода «Кращому будівельнику», «За заслуги», іменна нагорода від Міністра та багато інших.

Крім того, в День будівельника є і досить незвичайні традиції. Наприклад, був у ходу звичай посвяти новачків в професію. Досвідчені будівельники пропонували "молодому" відкусити шматочок хліба з сіллю - це означало "пуд солі", який потрібно з'їсти, щоб освоїти свою спеціальність. Наступне випробування - потримати руки над чашею з вогнем, так можна відчути, як "горить" майбутня робота. Ну і в фіналі ритуалу новонавернений вимовляв клятву будівельника. При цьому на його голову надягали каску, по якій іноді били цеглою - на щастя, тільки символічно.

Прикмети в День будівельника

Одна з найдавніших будівельних прийме - оберіг під першим вінцем будинку. Вважалося, що залишений під першим вінцем предмет захистить будівлю від катаклізмів, а його жителям подарує добробут. В якості оберега часто виступала срібна монета, іноді зерна. З зовсім екзотичних варіантів під зруб клали крило качки або голову пацюка. Зараз щурів в фундамент, звичайно, не ховають, але традиція відзначати старт будівництва залишилася. Так, починаючи нову серію будинків, про першу плиту розбивають пляшку шампанського - прям, як при спуску на воду кораблів.

Так само у слов'ян вважалося, що найкращий день для початку зведення нового будинку - вівторок або четвер. Християнство наклало на це повір'я свій відбиток: важливо, щоб будівництво не випадало на дату пам'яті святих мучеників (а то житло так і не добудують). Ну і роботи краще починати на повному місяці, щоб будівля вийшло міцніше.

Важливо також було правильно вибрати місце для майбутнього будівництва. За прикметами, це, по-перше, ні в якому разі не повинно було бути перетином доріг (а то щастя піде з дому), місце чиєїсь могили або вбивства (обіцяє смерть господарів). Крім того, стародавні будівельники недолюблювали бузину. Вважалося, що якщо побудувати будинок поруч із заростями цього чагарнику, все подальше життя буде гіркою.

Варто відзначити, найприємніша для будівельників прикмета, коли господарі намагалися їх всіляко задобрити: пригощати починали до початку будівництва і потім ще в процесі кілька разів влаштовували щедрі застілля. Вважалося, що якщо теслярів і пічника погано пригостили, то і жити в побудованому ними будинку буде погано.

Будівельники під мостом - ця прикмета вже досить сучасна і не про житлові будинки. Вона, швидше за все, про відповідальність. Після зведення моста працювали над об'єктом будівельники збиралися під ним і чекали першого проїжджаючого по цьому мосту поїзда або колони машин. Це означало, що за надійність конструкції вони готові відповісти в прямому сенсі слова головою. Така "приймання" мостів подекуди жива до сих пір.

Нагадаємо, 12 серпня в світі відзначається Міжнародний день молоді 2018. Кращі поздоровлення у віршах і листівках.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, чого категорично не можна робити 12 серпня.

Також "Знай.ua" писав гороскоп на 12 серпня.