Жіночий організм сповнений таємниць і чудес. Одне з них - менструація. У суспільстві не прийнято говорити про цю делікатну і незручну тему, однак якщо є проблеми їх потрібно вирішувати, а не соромитися.Передає Clutch.
Так, щоб процес проходив м'яко і без буйних наслідків, візьми на замітку кілька правил.
Щомісяця в організмі жінок відбуваються якісні і кількісні зміни в результаті коливання рівня статевих гормонів. Обов'язковою є виділення менструальної крові, а також ряд інших неприємних симптомів.
Найчастіше у дівчат і жінок спостерігаються: перепади настрою, болі внизу живота, набухання і болючість грудей, коливання ваги, набряки, диспепсичні явища (нудота, здуття живота, запори або навпаки ослаблення стільця), головний біль, неуважність, млявість, висипання на шкірі . Все це, може, неабияк зіпсувати самопочуття, вибити з колії. Та й взагалі, можна випасти з життя на кілька днів. Але дотримуючись нескладних правил ви легко впораєтеся з симптомами.
Біль внизу живота
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Виникає практично у всіх. Слабкий біль вважається фізіологічним. Він буває перед і під час менструації. Пов'язаний з виробленням простагландинів (медіаторів запалення), які підвищують скоротливу здатність матки. При цьому спазмируются судини і дратуються нервові закінчення, виникають больові відчуття. Справитися з ними без допомоги пігулок допоможуть заняття йогою, пілатесом або легкий розслабляючий масаж.
Під час місячних в організмі накопичується зайва рідина. З'являються набряки кінцівок, набухання грудей і сосків. Скоротивши споживання солі в своєму раціоні - ти відразу помітиш значну легкість в тілі.
Диспептичні явища
Симптоми виникають у спекотних і травної функції. Як наслідок - бродильні, жирові (порушення всмоктування жирів) і панкреатичні процеси в кишечнику. Фахівці рекомендують утриматися від жирної важкої їжі, мучного, солінь, копченостей, молока, цукру, винограду, тваринних жирів. Їж більше овочів і фруктів, особливо червоного і оранжевого кольору, білків, висівок і зелені.
Багато хто помічає, що не можуть впоратися зі своїм настроєм. Те хочеться сміятися, то розірвати будь-кого, хто підійде, а то і зовсім хочеться плакати без причини. Тут головне зібратися і взяти себе в руки. Не вживати міцну каву або чай, енергетики, шоколад. Добре допомагають дихальні практики і ромашковий напій, чай. Важливо, для зміцнення нервової системи додати магнію, він у великій кількості міститься в пшеничних висівках, насінні соняшнику, волоських горіхах, мигдалі, кеш'ю, морській капусті.
Для того щоб організм легше справлявся з втратою крові - приймай фолієву кислоту (1 мг на добу), а також продукти багаті залізом. Щоб "чутливий період проходив для тебе сприятливо, навчися чути своє тіло і слідувати його потребам. Чи не навантажуйте себе в ці дні.
Як повідомляв портал "Знай.uа", компанія Essity провела спеціальне дослідження. Фахівці з'ясували, що українці знають про так звані "критичні дні" і є у суспільстві табу на обговорення місячних.