У всіх світових релігіях заздрість вважається тяжким гріхом. Це деструктивне почуття дуже важко контролювати, хоча воно і засуджується з точки зору суспільної моралі. В кінцевому підсумку найбільше страждає сама людина, яка відчуває роздратування від чужого успіху.

Але та людина, якій заздрять, теж піддається небезпеці. Озлоблений недоброзичливець не упустить можливості завдати удару в спину, а потім ще й позловтішається над нещастям. Як зрозуміти, що ви викликаєте у когось заздрість?

Небажання слухати про ваші успіхи і підвищений інтерес до невдач. Завистнику неприємно, коли ви розповідаєте про те, як вам збільшили зарплату (підвищили в посаді, подарували шубу і т. д.). Зате він відразу пожвавлюється при згадці проблем і намагається витягнути якомога більше подробиць.

Невербальні сигнали. Спілкуючись з тим, кого ви підозрюєте у чорної заздрості, зверніть увагу на його міміку і жести. Перше, що видає негативно налаштованого співбесідника, – це натягнута посмішка. Намагаючись видавити неприродну емоцію, він щільно стисне губи і розтягне їх в усмішці. Одночасно погляд стає прищуленим, важким або навіть злим. На спинці носа можуть з'явитися зморшки, що свідчать про почуття дискомфорту.

Популярні новини зараз

Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Показати ще

Відсутність похвали і критика. Невміння радіти виражається в безглуздих спробах привітати вас з черговим успіхом. Якщо людина не вміє контролювати пориви заздрості, ви з великою ймовірністю почуєте на свою адресу скептичні зауваження, наприклад, «тобі просто пощастило» і т. д.

Наслідування. Негативні почуття вашого недоброзичливця не виключають того, що насправді він дуже хоче опинитися на вашому місці. Тому він починає несвідомо копіювати вашу поведінку, стиль в одязі, кулінарні уподобання.

Лицемірні компліменти. Ця ознака більше відноситься до жінок. Їм складніше стримувати негативні почуття, тому вони видають себе однаковими фразами. Наприклад, заздрісна співробітниця огляне вас з ніг до голови і обов'язково помітить найменшу зміну зовнішнього вигляду.

Підколки і глузування. Намагаючись принизити вас, людина самостверджується, щоб хоч якось здаватися самій собі більш значущою. Так, ваше вбрання буде розкритиковане, фігура в ньому виявиться негарною, а смак піддасться великим сумнівам.

Спроби відговорити від нових захоплень і самореалізації. Заздрісник не хоче, щоб ви стали ще краще, тому активно буде переконувати вас в тому, що вам не треба витрачатися на догляд за собою, погоджуватися на підвищення по службі і т. д. Звичайно, ні про яку підтримку в цьому випадку і мови бути не може.

Раніше портал "Знай.uа" публікував кращі фотографії, де заздрість зашкалює.