Для видалення кліща, який може залізти під людську шкіру під час походів на природу, необхідна всього кілька сантиметрів звичайної мотузки. Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив лікар-інфекціоніст Аркадій Митлошук.

"Найоптимальнішим методом буде зав'язування нитки між його хоботком і шкірою, і розхитуючи кліща, витягнути його. Після цього кліща бажано оглянути. Головне, щоб витягнувся хоботок. Залишений в рані хоботок викликає вторинне запалення і його повторно потрібно буде видаляти. У лікарні це зробить хірург", - зазначив він.

За його словами, місце укусу слід обробити йодом, спиртом або одеколоном, а після відпочинку все одно відвідати лікаря.

"Завжди потрібно мати на увазі, що кліщ повзе знизу вгору. Не буває такого, щоб він упав на голову і почав лізти на ноги. Бажано ходити по середині стежок, носити одяг з манжетами, широкополі капелюхи, не використовувати у лісі парфуми та речовин із запахом, які можуть привернути увагу кліщів ", - додав медик.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення

Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

При цьому Митлошук не виключив того, що симптоми зараження можуть проявлятися навіть тоді, коли людина і не підозрювала про укус.

"Якщо людина звертається з захворюванням, яке переносить кліщ – кліщовий бореліоз або хвороба Лайма, то в певному відсотку випадків люди заперечують факт присмоктування кліща", - зазначив лікар.

Як повідомляв портал "Знай.uа" віце-спікер Держдуми РФ Петро Толстой запропонував росіянам пити "Глід" замість американських ліків. Так би мовити, на зло Трампу та злістній Америці. У ток-шоу "60 хвилин", яке показав путінський телеканал "Росія-1" напередодні, йшла мова про запровадження заходів у відповідь Росії на санкції Сполучених Штатів Америки.

Зокрема, політик Борис Надєждін та віце-спікер Держдуми Петро Толстой обмінялися думками з приводу відповідного законопроекту, внесеного в нижню палату, який передбачає відмову від закупівлі американських ліків, крім тих, які не роблять в РФ. У соцмережах вже обговорюють цю бесіду. Так, Борис Надєждін, коментуючи запропоновані заходи, зауважує, що законопроект створює проблеми не для американського бізнесу, а для російських громадян.