В якутському місті Ленську оси звили гніздо в зовсім несподіваному місці. Комахи вибрали в якості свого будинку пам'ятник Леніну.
В мережі опубліковані фотографії, зроблені місцевими жителями. На них видно, що оси слелали гніздо в пам'ятнику Леніна.
При цьому комахи вирішили зробити будинок не де-небудь, а саме на місці сідниць вождя світового пролетаріату.
"Знай.uа" нагадує, що комахи в цілому і бджоли зокрема й справа вражають наші уявлення про те, на що здатний їх крихітний мозок, який складається менше ніж з сотні мільйонів клітин.
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Нещодавно дотепні експерименти австралійських вчених показали, що бджоли усвідомлюють концепцію нуля, яку навіть діти освоюють далеко не відразу, — і розуміють його положення в ряду інших чисел. Про це Едріан Даєр (Adrian Dyer) і його колеги з мельбурнського Королівського технологічного інституту (RMIT) пишуть у статті, опублікованій в журналі Science.
У концепції нуля можна розрізнити кілька рівнів складності. Найпростіший доступний, напевно, всім тваринам на Землі — це елементарне розуміння відсутності чого-небудь. Куди складніше вбудувати це відсутність в кількісний ряд — від безлічі і до нуля.
Також нагадуємо, що археологи знайшли жука, який жив 99 млн років тому і назвали його "Ясон". Дослідження в чиказькому Музеї полів проводили професор Шухей Ямамото з США і Василь Гребенніков. Інформацію про це повідомляють американські ЗМІ.
Так, стало відомо, що вчені виявили в бурштині жука часів динозаврів. Комаха непогано збереглося в смолистом речовині.
Як повідомляють зоологи, цей жук є ровесником динозаврів. За зовнішнім виглядом стародавнього комахи можна говорити про те, що воно не дуже відрізняється від своїх сучасних родичів.
Існують деякі зміни в покритті, але в цілому жук виглядає так само, як і нинішні представники цього виду. Зараз зоологи вивчають будову виявленого комахи.