Народне свято Арина – увірви береги відзначається 29 квітня 2018 року (дата за старим стилем – 16 квітня). Православною церквою у цей день вшановується пам'ять мучениці Ірини і її двох сестер. Назва свята несе в собі нагадування про небезпеку берегів у цей період. Підмиті повінню, вони можуть обвалитися. В цей час річки входять в свої звичайні береги, залишаючи після себе розмелені мости і розкидані яри.

Історія свята

Ірина разом зі старшими сестрами жила в передмісті італійського міста Аквілєї в кінці III – початку IV століть. Рано залишилася без батьків. Разом із сестрами присвятила своє життя православній вірі.

Одного разу духовному наставнику сім'ї в дрімоті було дане видіння, що він скоро помре, а Ірину і сестер схоплять язичники. Після його смерті одкровення виповнилося. Дівчата постали перед імператором Діоклетіаном. Їх звинуватили у відмові підношення жертв язичницьким богам. Імператору стало шкода красивих дівчат. Він запропонував їм відмовитися від свого бога. За це обіцяв знайти їм багатих женихів. Дівчата відповіли, що є нареченими Христа, і за віру готові піти на муки. Після цього Діоклетіан передав сестер на суд правителя Дукліція.

Той також не зміг упоратися з дівчатами. Справу передали судді Сісінію. Він засудив старших сестер до спалення, а молодшій, Ірині, пригрозив публічним будинком. Дівчина і тут не відступила. Вона сказала, що душа її не буде зневажена, навіть якщо тіло виявиться насильно понівеченим.

Популярні новини зараз

Мобілізація з 18 травня: кого чекає посилена увага

В Україні впроваджують новий спосіб оплати за тепло: що тепер робитимемо

ТЦК витратить 10 мільйонів на перевезення військовозобов'язаних

Додадуть 500 гривень: пенсіонерам обіцяють надбавку у червні

Показати ще

Коли її вели в публічний будинок, до охорони підбігли два воїна і передали наказ судді Сісінія доставити дівчину на гору і доповісти йому. Цими воїнами були Ангели. Суддя зі стражниками приїхав до гори. Але вони не знайшли стежки до вершини, на якій з посмішкою на обличчі стояла Ірина. Тоді солдат вистрілив з лука і вразив мученицю.

Традиції та обряди свята

На Арину працюють в саду і городі. Білять стовбури дерев. Сіють гречку. Висаджують у спеціальні ящики-зруби розсаду капусти і помідорів. За народними прикметами, дні після Арини зазвичай сонячні й теплі, що добре для молодих культур. В це народне свято читають відворотні змови для розлуки чоловіка з суперницею.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що група синоптиків склала прогноз погоди для українців на травень.