Зазвичай рослини пересаджують улітку або навесні, щоб при більшому світловому дні почалася активна фаза росту.
Але іноді ситуація вимагає негайних дій, щоб зберегти рослину. У такому разі кімнатну рослину слід пересаджувати взимку.
Поганий стан кореневої системи
Для того щоб постійно відстежувати стан коріння рослини, слід садити його в прозорий горщик, а потім у кашпо. Так ви не занадто часто турбуватимете її і постійно спостерігатимете за її станом. Коріння має бути здоровим – свіже, колір не коричневий, а білий, або з жовтим відтінком. Листя також може бути індикатором здоров'я. Коричневі, темні чи жовті плями повинні насторожити господаря. Часто такі проблеми з листям вказують на загнивання кореневої системи.
Занадто вологий ґрунт
Скорочення світлового дня призводить до зменшення активності споживання води. Застій вологи у ґрунті може призвести до загнивання коренів. Особливо чутливі до застою води сукуленти. Багато рослин набагато легше переносять пересушування ґрунту, ніж застій вологи. У новому горщику слідкуйте за поливом і поливайте його рідше. Під час пересадки слід додати вермикуліт, перліт чи кокосовий торф. Ці речовини сприятимуть активному проникненню повітря та розпушуватимуть ґрунт.
Пенсіонерів залишають без грошей: позбавляють виплат та пільг
В Україні змінюють правила виходу на пенсію: мати 15 років стажу зовсім не обов'язково
Обводять навколо пальця: клієнти запідозрили "Приват" у махінаціях з комунальними платежами
Дешевий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" зробили заяву
Занадто малий чи великий горщик
Експерти кажуть, що горщик має бути більшим за кореневу систему всього на 1-2 сантиметри. В іншому випадку, у великому горщику застоюватиметься вода, це призведе до загнивання коріння.
Нагадаємо, що цей лайфхак допоможе вам виростити розкішні петунії: будуть цвісти весь сезон.
Раніше ми повідомляли, що навіть вибагливі фіалки виживуть: як правильно доглядати ці квіти, все про полив і добрива.