Восени важливо правильно підготувати рослини до зимівлі, щоб улітку всі кущі радували добрим урожаєм.
Догляд за кущами ягід має певні особливості. Саме тому їх слід обов'язково враховувати.
Після опадання листя потрібно провести обрізування кущів. Це робиться на основі всіх аспектів культури рослини. Наприклад, у аґрусу видаляємо: пошкоджені, сухі та гілки, заражені хворобами. Крім цього, необхідно розрідити крону, прибравши пагони, які її загущають. Для обрізання смородини потрібно видалити гілки, яким понад 6 років та зовнішні гілки, переплетені між собою.
Гороскоп на тиждень 2-8 грудня для всіх знаків Зодіаку: Риб обдурять, Скорпіони покопаються в проблемах, а Леви пофліртують
Гороскоп на грудень 2024 року для всіх знаків Зодіаку: Близнята підуть по головах, Діви проведуть зачистку, а Водоліїв спокушатимуть
Приготуйте документи: нові правила ідентифікації для пенсіонерів
Мобілізація без ТЦК стає ефективнішою: нові умови набрали чинності
Для обробки підійде 3% розчин бордоської речовини або інший засіб, що підходить для смородини та агрусу.
Перед осіннім перекопуванням необхідно внести добрива. Для цього можна взяти суперфосфат, органічні добрива чи калію. Вид добрива залежить від виду ягідного чагарника.
Перекопування
Обкопувати кущі потрібно обережно, щоб не пошкодити коріння. Для аґрусу рекомендується перекопувати на глибину 15 сантиметрів між кущами та 5-10 сантиметрів у приствольному колі. При окопуванні смородини, глибини має бути не більше 10 сантиметрів між кущами та не більше 5 см під кущами.
Полив
Кількість води для поливу ягідних чагарників залежить від погодних умов осені. Якщо вологи було недостатньо, рослину потрібно обов'язково полити. Для 1 куща аґрусу – не менше 2 відер води, а для 1 куща смородини кількість води становитиме 2-3 відра.
Нагадаємо, з чим ні в якому разі не можна змішувати золу і як вона впливає на ґрунт, поради досвідчених городників.
Раніше ми повідомляли, що для картоплі, дерев, помідорів, баклажанів та перцю: як правильно використовувати яєчну шкаралупу на ділянці.