Забудьте міф про краби, що кричать, в окропі. Насправді вони не видають звуків, але це не означає, що процес варіння для них не болісний. Шведські вчені з Ґетеборзького університету довели, що краби справді відчувають біль – і це відкриття ставить під сумнів традиційні кулінарні методи.

Дослідники провели унікальний експеримент, повідомляє Daily Mail. Вони підключили електроди до нервових пучок крабів, щоб перевірити їхню реакцію на больові подразники. Уколи, кислоти і навіть ушкодження клішні викликали потужні електричні сплески в нервовій системі, що свідчать про те, що краби зазнають болю.

Для порівняння, на менш болючі стимули, на кшталт солоної води, жодної реакції не було. Це підтвердило: не про рефлекси, а саме про повноцінний біль, який відчувають морепродукти.

Раки / фото: Pixabay

Досі вважалося, що краби, омари та креветки не здатні усвідомлювати біль, а їхні нервові реакції – це просто автоматизм. Нові дані ламають цей стереотип. Якщо краби відчувають біль так само, як ссавці, то варіння їх живими стає не тільки жорстоким, а й неетичним.

Популярні новини зараз

Банки припинили прийом купюр у 50 та 100 доларів: що відбувається і чому

Гороскоп на грудень 2024 року для всіх знаків Зодіаку: Близнята підуть по головах, Діви проведуть зачистку, а Водоліїв спокушатимуть

Приготуйте документи: нові правила ідентифікації для пенсіонерів

Індексація пенсій буде, але очікування українців не виправдаються: що чекати літнім людям у 2025 році

Показати ще

Що пропонують вчені?

  • Заборонити варіння живих ракоподібних.
  • Використовувати гуманні методи, наприклад, електрооглушення при вилові.
  • Ввести закони про захист морських тварин, аналогічні тим, що вже існують для ссавців.

У ЄС ракоподібні залишаються поза законом про благополуччя тварин. Ніхто не регламентує, як з ними поводитися в лабораторіях та на кухні.

Однак у Великій Британії, наприклад, вже визнали крабів та інших ракоподібних розумними істотами, що може стати основою для нових законів.

Раки / фото: Pixabay

А як бути з кулінарією?

Вчені не вимагають повністю відмовлятися від морепродуктів, але наполягають на пошуку менш болючих способів їх приготування. Як сказала одна із співавторів дослідження, доктор Лінн Снеддон:

"Нам потрібно знайти менш болючі способи умертвіння молюсків, якщо ми хочемо продовжувати вживати їх у їжу. Тому що тепер у нас є наукові докази того, що вони відчувають біль і реагують на неї".

Дослідники сподіваються, що їхня робота підштовхне суспільство та законодавство до зміни підходу до ракоподібних. Адже якщо ми дбаємо про страждання тварин на суші, то чому не звернути увагу на тих, хто живе у воді?

Раніше нам стало відомо про те, що самці мух "йдуть у запій", коли їм відмовляють самки: майже як у людей

Вам буде цікаво дізнатися, дружину атакувала сотня обурених єнотів: довелося втручатися поліції

Читайте також, астрологи назвали "пухнастих двійників" для кожного знака Зодіаку: яка порода кішок вам підходить