Він збагачений антиоксидантними поліфенолами чаю і вітаміном С з лимона, що зміцнює імунітет.

Однак, надмірне вживання цього напою може призвести до побічних ефектів.

Лимон. Фото: скрін youtube

Ерозія зубів

У людей, які регулярно вживають лимонний чай, можуть спостерігатися ознаки ерозії зубної емалі. Лимон може бути тихим вбивцею для емалі, роблячи зуби чутливими до гострого болю та різких змін температури. Вживання надлишкової кількості лимона (або цитрусових) може призвести до відчуття поколювання в роті.

Печія

Надмірне вживання лимонного чаю може змінити рівень рН шлунка та кишечника, викликаючи кислотний рефлюкс, коли кислота зі шлунка рухається до стравоходу. Це може спричинити почуття печіння в грудях, а іноді й блювоту.

Популярні новини зараз

Повістка змусить йти до ТЦК, а не у суд: в ухилянтів відібрали останню лазівку

Гороскоп на грудень 2024 року для всіх знаків Зодіаку: Близнята підуть по головах, Діви проведуть зачистку, а Водоліїв спокушатимуть

Приготуйте документи: нові правила ідентифікації для пенсіонерів

Вже 60 грн за упаковку: супермаркети виставили нові ціни на сіль, цукор та борошно

Показати ще

Печія. Фото: скрін youtube

Зневоднення

У крайніх випадках лимон може працювати як сечогінний засіб. Це означає, що він викликає зневоднення в організмі через часті позиви до сечовипускання. Досить часте вживання лимонного чаю може виявитися небезпечним і спричинити зневоднення організму.
Крім того, чай з лимоном не дуже ефективний у відновленні балансу рідини після зневоднення, спричиненого фізичними навантаженнями.

Виразки на слизовій рота

Вживання надто великої кількості чаю з лимоном може дратувати слизові та потенційно призвести до афти – виразки на слизовій порожнині рота.

Виразки у роті, зображення з вільних джерел

Небезпечно для вагітних

Вагітним жінкам не рекомендується вживати чай із лимоном, оскільки він містить кофеїн. Надмірне вживання кофеїну може спровокувати викидень чи інші серйозні побічні ефекти. Жінкам, які годують дітей грудьми, також слід уникати лимонного чаю. Кофеїн із чаю поєднується з грудним молоком, і тому дитина може стати більш примхливою або дратівливою.

Остеопороз

Лимонний чай вимиває велику кількість кальцію з організму через сечу, що може спричинити остеопороз – крихкість кісток.

Поглинання алюмінію

Коли ви додаєте лимон у свій чай, алюміній, який є присутнім у напої, засвоюється організмом, чого не відбувається, якщо ви п'єте звичайний чай.
Цей абсорбований алюміній може спричинити токсичність в організмі, що може призвести до енцефалопатії, остеомаляції або апластичної хвороби кісток, підвищеного ризику інфекції, збільшення маси лівого шлуночка та зниження функції міокарда і навіть раптової смерті.

Чай та лимон. Фото: скрін youtube

Проблеми зі шлунком

У деяких людей регулярне вживання чаю з лимоном може спричинити біль у шлунку, діарею, синдром подразненого кишечника і навіть виразку.

У Книзі ліки Аюрведи заборонено змішувати лимон та мед із гарячою водою. Вважається, що ця комбінація змінює природні якості інгредієнтів і може спричинити проблеми із травленням.

Всі ці побічні ефекти лимонного чаю серйозні, але не означають, що від нього потрібно повністю відмовитися. Випивайте не більше однієї чашки на день, бажано вранці, коли шлунок порожній.
Якщо ви відчуваєте симптоми, такі як чутливість зубів, біль у животі або нудота, тимчасово відмовтеся від чаю з лимоном і проконсультуйтеся з лікарем.

Нагадаємо, що холестерину стане набагато менше: які овочі потрібно вживати постійно.

Раніше ми повідомляли, що користуйтеся сезоном на повну: 5 причин щодня є мандарини.