Собаки колись були лише робочими тваринами – полювали, пасли худобу, охороняли. Зараз вони все більше стають друзями й компаньйонами, що підходять до малорухливого способу життя. Цю зміну вчені називають третьою хвилею одомашнення.

За даними досліджень, собаки еволюціонують, стаючи доброзичливішими і здатними краще взаємодіяти з людьми- пише DailyMail.

Шведські науковці ще у 2017 році виявили, що собаки розвинули здатність просити про допомогу, коли стикаються з проблемою. Ця риса пов'язана з гормоном окситоцином, який впливає на їхнє соціальне поводження.

Кіт з собакою в домі Фото: вільні джерела

Дослідження на групі золотистих ретриверів показало, що собаки з певними генетичними особливостями більш схильні реагувати на окситоцин. Коли вони отримали дозу окситоцинового спрею, їхня схильність звертатися по допомогу значно зросла, в порівнянні з реакцією на звичайний сольовий розчин. Це підказує, що одомашнення змінило гени, які впливають на соціальні навички собак.

Популярні новини зараз

Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним

Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Прогулянки із собакою. Фото Freepik

Сьогодні службові собаки стають ідеальними "професіоналами", вони допомагають власникам виконувати різні завдання, а також залишаються спокійними й доброзичливими. Кінологи Браян Хейр та Ванесса Вудс зазначають, що рівень дружелюбності у службових собак зріс, що навіть змінило їхню біологію. Ці собаки легко вписуються у повсякденне життя своїх господарів, як і хотілося б багатьом власникам.

Сучасне середовище також впливає на собак. У густонаселених районах їм доводиться частіше зустрічатися з незнайомцями та іншими тваринами. Через це змінюється і їхня поведінка, тобто схильність охороняти від незнайомих людей стає не дуже зручною. Нові умови спричинили своєрідний етап одомашнення, де службові собаки є найбільш адаптованими до сьогоднішнього суспільства.

Прогулянки із собакою. Фото Freepik

Дослідники наголошують, що люди мають допомагати собакам адаптуватися до цього нового етапу, сприяючи їхньому навчанню та соціалізації. Це дозволить їм ще краще вписуватися у наше життя й сучасний світ.

Раніше ми повідомляли, продукти котрі неможна давати собакам.

Експерт пояснив, як заспокоїти улюьлениця- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, собаки знижують тривожність у малечі.