Як часто під час прання у вас виникали неприємні ситуації? Зокрема з тим, що ви випрали щось при температурі 40 градусів, а потім розгрібали наслідки?

Зараз ви раз і назавжди запам'ятайте, які ж речі і справді категорично заборонено прати при такій температурі і більше не робитимете помилок.

Прання, фото з вільних джерел

Основна причина, через яку прання при 40 градусах може не підійти для деяких виробів - це нездатність цієї температури впоратися з сильними забрудненнями. Якщо речі мають легкі забруднення, то прання при 30 градусах буде не менш ефективним, при цьому ви заощадите електроенергію, уникнувши зайвого нагрівання води.

Крім того, температура прання завжди вказується на ярлику виробів не так. Наприклад, якщо виробник рекомендує прання при 30 градусах, а ви вибираєте 40 °, це може негативно позначитися на стані речі. Це особливо важливо для делікатних тканин, таких як шовк.

Популярні новини зараз

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх

"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки

По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу

Показати ще

Прання, пральна машина, кадр з відео

Що можна прати за 40 градусів

Бавовна . Більшість бавовняних виробів можна без побоювань прати при 40°. Однак, якщо ваш одяг або постільна білизна виконані зі 100% бавовни, будьте обережні — є ризик усадки при частих праннях на високій температурі. Якщо ви переть кольорові бавовняні речі, то 40 ° буде оптимальною температурою для збереження кольору. Світла бавовняна постільна білизна можна прати і при 90° для кращого видалення забруднень, але для повсякденного прання 40° цілком достатньо.

Вовна . Цей матеріал потребує більш делікатного поводження. Рекомендується прати вироби з вовни вручну або вибирати машинний режим для вовни з температурою до 40 градусів. Важливо пам'ятати, що прання вище цієї температури може призвести до усадки або деформації виробу.

Поліестер та синтетичні тканини . Речі з поліестеру та інших синтетичних тканин добре переносять прання за 30-40 градусів. Ці матеріали не схильні до усадки, але за дуже високої температури вони можуть втрачати форму.

Джинси . Незважаючи на міцність деніму, прати джинси при 40 ° не завжди рекомендується. Виробники пральних машин радять вибирати для джинсів режим на 30° - це допоможе зберегти колір і запобігти усадці. Однак, якщо ваші джинси сильно забруднені, допустимо збільшувати температуру до 40°, але не вище.

Рвані джинси, Сайт Все про одяг

Що не рекомендується прати за 40 градусів

Шовк . Це один із найделікатніших матеріалів, який потребує особливого догляду. При температурі вище 30° шовк може деформуватися та втратити свій блиск та м'якість. Якщо на ярлику вказано прання при 30 градусах, дотримуйтесь цієї рекомендації.

Делікатні тканини . Легкі та тонкі матеріали, такі як атлас, віскоза або мереживо, можуть постраждати при пранні на 40°. Вони вимагають дбайливого поводження, і прання на низькій температурі - ідеальний вибір для збереження їх форми та структури.

Якщо на пральній машині немає режиму прання при 30 градусах, краще вибрати режим на 20 °, ніж ризикувати і ставити на 40 °.

Нагадаємо, що чисто, погладжено і невеликий секрет: навіщо господині стирають речі із фольгою.

Раніше ми повідомляли, що має зробити кожен: як убезпечити техніку від перепадів напруги під час відключення світла.