Щоб вирощена вами троянда не перетворилася на звичайну шипшину, за нею потрібно постійно доглядати. Навіть якщо ви помітили, що квітка почала "дикіти", все ще можна все виправити. Ось кілька порад, які допоможуть уникнути проблеми.
Спочатку обережно розкопайте землю навколо кореня троянди, щоб побачити місце щеплення. Використовуйте секатор, щоб зрізати всі пагони, що ростуть від коріння, біля самої основи. Зрізати слід лише ті пагони, які з'явилися нижче місця щеплення. Ті гілки, що розташовані вище, чіпати не потрібно, бо це справжні пагони троянди.
Визначити, що це пагони шипшини, можна за їх зовнішнім виглядом. Вони зазвичай яскраво-зеленого кольору, мають грубі листочки і покриті дрібними колючками. Такі пагони можуть проростати не тільки в центрі куща, а й на певній відстані від нього. Трояндові ж пагони мають червонуватий відтінок, блискуче листя та великі шипи. Інформує Ukr.Media.
Після обрізання зрізи обов'язково обробіть йодом, зеленкою, золою або спеціальним засобом. Дайте їм трохи підсохнути, а потім засипте стовбур землею, переконавшись, що місце щеплення залишилося досить заглибленим.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Через чотири дні після обрізання кущ потрібно підживити суперфосфатом. Для цього розчиніть 50 г препарату в літрі теплої води, а потім розбавте отриманий розчин 10 літрами води й обприскайте кущ.
Якщо після цього знову з’являться нові пагони шипшини, повторіть усі дії. Деякі садівники також радять не обрізати пагони, а виламувати їх. Це знижує ймовірність, що вони знову проростуть.
Раніше ми повідомляли, якщо саджанці троянд якісні і не викликають сумніву, то причина засихання троянди може бути у "несприятливих сусідах".
Немає нічого кращого ніж троянди у саду, як за ними доглядати- детальніше на Знай.ua.