25 липня православні християни згадують святих мучеників Прокла та Іларія, які постраждали за віру в 2 столітті. Також у цей день в народі відзначається свято Прокл Плакальник.

Наші пращури прозвали Прокла Плакальником, оскільки з цього дня вже випадають великі роси. «На Прокла поле від роси промокло», — говорили люди, поспішаючи зібрати свій урожай до того, як він стане псуватися від підвищеної вологості в полі.

Так, селяни намагалися поспішити і з заготівлею сіна, бо «проклова роса — сіногнійна». До цього свята треба було встигнути «висушити сіно грядушками і скласти в копнушки».

Також слов'яни вірили, що роса, що випадала на Прокла, наділена цілющими властивостями. Тому було прийнято збирати росу рано вранці, вмиватися і протирати нею очі. Вважалося, що після такого обряду значно поліпшується зір, обличчя стає більш гарним, а розум — більш спокійним. Знахарі знали, що роса, зібрана в цей день, є кращим засобом від неспокійного дня.

Відзначається, що християни наділяли проклову росу містичними властивостями. Так, вважалося, що вона «змиває» псування і пристріт. При цьому в народі по росі судили і про погоду на найближчі дні. Сильна роса й туман на світанку віщували теплі і сонячні дні. Якщо на Прокла не було ні роси на полях, в низинах — це було вірною ознакою наближення негоди.

Популярні новини зараз

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Нагадаємо, що 23 липня православна церква вшановує пам'ять преподобного Антонія Печерського — засновника Києво-Печерської лаври і покровителя всіх ченців на Русі.

Як повідомляв портал Знай.uа, 24 липня, православні віруючі вшановують святу рівноапостольну княгиню Ольгу, завдяки якій Київська Русь прийняла християнську віру.

Також портал Знай.uа писав, що 23 липня суспільство відзначає Всесвітній день китів і дельфінів (World Whale and Dolphin Day). У 1986 році це свято заснували після того, як Міжнародна китобійна комісія (International Whaling Commission: IWC) ввела заборону на китовий промисел. Варто відзначити, що протягом двох століть цих ссавців жорстоко винищували.