У древньому японському храмі встановили священика-робота вартістю майже мільйон доларів, який буде вчити відвідувачів буддизму.
Вчені розробили електронного ченця "Каннон", надихнувшись традиційним буддійським божеством милосердя, для залучення молоді до храму Кодайдзі в Кіото, двері якого відкрилися вперше в 1619 році, пише Daily Mail.
Перша проповідь робобудди відбулася минулої суботи.
Проект Android є результатом співпраці між храмом та професором інтелектуальної робототехніки в Університеті Осаки Хіросі Ішігуро.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Висота корпусу робота становить близько 1,70 метрів, а вага — 70 кілограм. В ліве око Каннон встановлена відеокамера, що дозволяє сфокусуватися на об'єктах і створити видимість "зорового контакту".
Кожна заздалегідь запрограмована проповідь взята з основного першоджерела "Сутри серця", її версії переведені на англійську і китайську мови для туристів.
Проект почався, коли доглядачі старовинного храму звернулися до професора Ісігуро з проханням встановити контакт з японської молоддю.
"Ми сподіваємося, що Каннон допоможе буддійським вченням проникнути в серця людей сьогодні. Нехай люди подивляться на робота і подумають про сутність буддизму", — заявляють творці.
Система штучного інтелекту робобудды побудована на штучних нейронних мережах, які навчені розпізнавати закономірності в інформації - включаючи мову, текст або візуальні зображення - і є основою для великої кількості змін у ІІ за останні роки.
Традиційний штучний інтелект використовує введення даних для "навчання" алгоритмом з конкретного предмета, надаючи йому величезний обсяг інформації.
Нагадаємо, у Давосі представили високотехнологічного робота, який катається на ковзанах.
Як повідомляв "Знай.uа", комп'ютерна гра стерла межу між людиною і нейромережею.
Також портал "Знай.uа" писав, не відрізнити від людського: перший комп'ютерний мозок приголомшив світ.