Апаратура американської станції Mars Insight в останні 72 години зареєструвала на Марсі незвичайний звук низької чистоти. Його зафіксували на північ від екватора в районі нагір'я Элизий. Про це повідомив Дон Бенфилд – планетолог з Корнеллського університету.
Цей дивний, таємничий шум тривав близько 100 секунд. Бэнфилд розповів, що існує кілька передбачуваних джерел звуку. Це міг бути схід лавини, який стався неподалік від апарату, сильне атмосферне обурення або метеор, який потрапив в атмосферну оболонку планети. Поки точно не вдалося встановити, яка відстань була між джерелом звуку і станцією Mars Insight. У найближчому майбутньому вчені сподіваються з'ясувати.
Mars Insight – зонд, який здійснив посадку на Червону планету в листопаді 2018 року, подолавши 480 мільйонів кілометрів з території США. Він розташувався неподалік від древніх вулканів – гори Элизий, куполи Гекати купола Альбор. Вже через кілька хвилин станція передала на Землю свій перший знімок з Марса. Через тиждень апарат зміг вперше записати шум вітру на Червоній планеті і передав його фахівцям.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Нещодавно вчені повідомили про те, що апарат вперше в історії проводить прямі трансляції з Червоної планети, які публікуються у відкритому доступі. Зонд вимірює температуру поверхні планети, підраховує атмосферні поштовхи, фіксує швидкість і напрям вітру, а також вимірює тиск.
Раніше портал "Знай.uа" розповідав: зонд Insight почав щоденну трансляцію з Марса. Тепер в будь-який момент можна дізнатися, як йдуть справи на Червоній планеті. Показники знімаються щомиті
Читайте також: новий супутник очистить орбіту планети від космічного сміття
Читайте також: NASA анонсував запуск нового інструменту, який вивчить галактики і зірки. SPHEREx складе чотири карти неба в 96 різних смугах спектру