Мистецтво ведення розмови не таке вже й просте, як може здатися на перший погляд. Як зрозуміти, чи не образила відповідь вашого співрозмовника. Адже деякі вислови можуть назавжди відвернути від вас людей, як від товариша та і від співрозмовника.
Ми розповімо про найбільш банальні фрази в розмовах які " вбивають " інтерес вашого товариша будь-що вам розповідати. А також які відповіді краще уживати в розмові.
1. " І в мене теж так було "
Досить часто таке висловлювання можна почути від співрозмовника, чи не так? Ця фраза створює почуття близкості. Адже ви наче даєте зрозуміти, що не в одної людини таке трапляється, даєте розуміти що ви пережили цю проблему на собі. Але це може викликати почуття неначе ви бажаєте перевести розмову на себе.
Ще гірше буде, якщо ви почнете " без стука, без звона " ділитися своїм досвідом та проблемами.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Порада : Якщо ви бажаєте когось розташувати до себе, дозвольте йому висловитися. Краще запитайте : " Хочеш дізнатися про мої дії в такій ситуації ? "
2. " Буває й гірше "
Такі собі слова підбадьорення, що начебто показують, що проблема ця зовсім не смертельна та мізерна. Але це висловлення може призвести лише до роздратування та грубої контр-відповіді.Адже вираз натякає на ваше знецынення всієї ситуацї, вона просто не варта навіть обговоренню.
Порада : Спробуйте зробити акцент на плюсах та мінусах ситуації що склалася, можливо спробуйте дійти до спільного рішення.
3. " Не зважай "
Ця фраза видається дуже спільною до попередньої. Та пам'ятайте ще декілька таких порад і до вас більше не звернуться.
Порада : За таким виразом має слідувати конкретне рішення проблеми. Адже це буде вказувати на вашу участь у вирішенні цієї ситуації, а не просто бажання уникнути неприємної теми.
4. " Час лікує "
Досить затерта часом та до чортиків банальна фраза. Та, задумайтесь, у відповідь на ваші щирі емоційні розповіді хотіли б отримати таку відповідь? Право, що ні. Співрозмовник швидше за все буду думати, що ви взагалі його не слухали чи вам настільки наплювати на його проблему.
Порада : Краще відповідати від себе. Можливо ви не настільки красномовні, та співрозмовнику краще отримати емоційну реакцію та підтримку, аніж почути суху, хоч і мудру думку.
5. " Нічого з цим не вдієш "
Дійсно, є ситуації або речі яких не можна змінити, потрібно лиш змиритися. Але якщо вам розповідають про ті чи інші труднощі, це значить що ця проблема справді турбує вашого товариша.
Порада : Спробуйте відволікти людину від негативних думок. Переключіть її увагу на щось більш позитивне.
6. " Це твоя провина "
Вислів справжніх егоїстів. Прямим текстом це говорять вкрай рідко. Але сенс можна передати схожими висловами : " Я ж тобі казала " чи " Про що ти думав...?".
Порада : Краще запропонуйте як вирішити проблему. Після чого обговоріть як можна уникнути подібних ситуацій.
7. " Все буде добре "
Такі вислови мало кого звеселить. Занадто бананльно, щоб викликати приємні емоції. Це також може натякати на те, що ви хочете змінити тему.
Порада : Якщо ви хочете підбадьорити людину, пропонуйте конкретні кроки, які можуть поліпшити ситуацію і стан.
8. " Це все він ( вона) "
Звичайне перекладання провини з однієї людини на іншу. Не варто закривати очі на видимі помилки людини
Порада : Запам'ятайте, краще гірка правда аніж солодка брехня.
Нагадаємо, "Знай.ua" написав про топ вітань до Дня закоханих.
Також "Знай.ua" повідомляв про те, як краще привітати вашого обранця(цю) в День св. Валентина.
Раніше "Знай.ua" писав про язикатого маршрутчика який здивував своїх пасажирів.