2 липня православні християни вшановують пам'ять святого мученика Зосими. Якщо вірити церковним переказам, святий народився у Фракії в 89 році, коли тільки почало зароджуватися християнство. Але юний Зосима мав щире бажання пізнати віру в Бога. У той час, коли почалися гоніння на християн, Зосима дізнався про це і залишив військову службу. Далі він виконав обряд хрещення і присвятив все своє життя молитвам до Господа і здійснення добрих вчинків.

Незабаром про це почув римський правитель Доміціан, і Зосима постав перед верховним судом. Юнак був настільки віруючим, що, незважаючи на будь-які тортури, відмовлявся відректися від Христа і принести жертву язичницьким богам. Юнак мужньо переніс всі муки, зовсім не відчувши страждань. Тоді мученика посадили в темницю. Як сказано в переказах, святого обезголовили за щиру віру в Бога.

Прикмети і традиції на Зосима Пасічника

Варто відзначити, що в християнському народному календарі існує відразу кілька днів Зосими, і всі вони тим чи іншим чином пов'язані з бджолами.

Так, на Зосиму в липні бджоли починають заносити мед у вулики і заливати соти. До цього часу було необхідно залишити комах в спокої. А якщо ж доводилося пройти повз вулика, потрібно було вимовити замовляння: «Рій, гуди, в поля лети! З поля додому повертайся — медок неси!».

Також серед бджолярів були й інші традиції і прикмети, дотримання яких гарантувало хороший врожай меду в цей сезон. Серед них були як раціональні (наприклад, селити під кришками вуликів синиць, які знищують шкідників), так і ритуальні (так, в якості жертви для духа — покровителя бджільництва в землю закопували глечик із медом).

Популярні новини зараз

Повістки поштовим листом: ТЦК поставило новий ультиматум

Українців змусять забути про готівку: дорогі покупки тепер тільки по карті

Син голови Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи активно намагається вивести нажите із країни

Перші снігопади: українців попередили про погоду

Показати ще

Як відомо, бджоли завжди були глибоко шановані слов'янами. Про це свідчить безліч прислів'їв, приказок. Серед них такі: «Бджола — божа угодниця, доставляє віск на свічки»; «Бджола жалить тільки грішника»; «Для бджоли всякий урок легкий»; «Бджіл розорити — що людину вбити». При цьому були й особливі прикмети: якщо бджоли летять до вуликів — скоро дощ, а якщо сидять на стінки — до спеки і посухи.

Крім того, крім Зосими, в цей день нерідко згадували святого Іова, якому молилися про порятунок від несправедливої образи і усіляких обмов.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що 1 липня в народі відзначається Ярилин день.