Перемогти в сутичці цілий острів вдається лише небагатьом щасливчикам. Історії людей, які зуміли встояти перед випробуванням самотності, в кілька разів цікавіше будь-якого роману.

Широко відомо, що англійський письменник Даніель Дефо (близько 1660—1731), автор роману про Робінзона Крузо, не вигадав історію свого героя. Прототипом останнього був шотландський моряк, боцман англійського корабля "П'ять портів" Олександр Селькірк, який прожив на самоті на острові Маса-Тьерра 1580 днів, або 4 роки і 4 місяці (з 1705 по 1709 р.)

Однак не багато хто знає, що в А. Селькірка був попередник, який більш ніж на півстоліття раніше зумів прожити на безплідному клаптику суші біля берегів Перу довгих 7 років — з 1540 по 1547 рік. Ним виявився іспанський матрос Педро Серрано.

Після корабельної аварії його викинуло на крихітну смугу піску в морі і островом-то назвати можна лише з великою натяжкою. Вижити Серрано вдалося лише завдяки морським черепахам.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

Моряк був близький до розпачу, бо добре розумів, що приречений на голодну смерть. Одного разу, вже в який раз обстежити острів, він помітив черепах, піднімалися по сухому піску на острів. Серрано перевернув на спину кількох з них, потім перерізав одній тварині горло. Спрагу втамував кров'ю, м'ясо виявилося поживним.

Панцирі тварин теж стали в пригоді. Моряк зробив з них посудини, які збирав дощ.

Американець Деніел Фосс потрапив в аналогічну ситуацію. Його судно зіткнулося з айсбергом і затонуло: Фосс дивом дістався до найближчого острова, де бідолаха "робінзон" чекав корабля цілих 5 років.

Острів Святого Миколая біля берегів Каліфорнії населяли індіанці. До 1835 році їх залишилося близько двох десятків, і католицька місія вирішила вивезти уцілілих на велику землю. У поспіху через що почалася бурі на острові забули одну жінку.

Тільки через 18 років потеряшку знайшли мисливці за хутром, вона була в доброму здоров'ї. Остров'янка жила в хатині з китових кісток, носила одяг зі шкіри морських котиків і пір'я чайок, плела кошики з чагарника і водоростей.

Спілкуватися ні з ким вона не могла - плем'я вимерло, і її мови ніхто не розумів. Жінку назвали Хуана Марія. Через два місяці вона померла від дизентерії.

Самотність дійсно не дарма вважається одним з найважчих випробувань, які тільки можуть випасти на долю людини. Вийти з такої ситуації допомагає тільки одне: непереможна сила духу.

Нагадаємо, ці тяжкохворі люди зважилися жити на повну котушку до останньої миті. У них є чому повчитися.

Як повідомляв портал "Знай.uа", Патріка Генрі Хьюза без сумнівів можна назвати унікальною людиною. Він народився без очей і без здатності повністю випрямити руки і ноги.Через що він не може нормально пересуватися. Він став вокалістом, трубачем і віртуозним гравцем на піаніно.

Також "Знай.uа" писав, історію дівчини, яка досягла успіху всупереч перешкодам долі.