Коли людина дізнається, що незабаром може померти, тільки тоді усвідомлює наскільки цінне життя. Часто смертельно хворі люди так цінують останні дні, що замість того, щоб витрачати їх на смуток і жаль, приймаються виконувати свої найпотаємніші бажання.
Як зазначають психологи, у списках бажань головне — не екстраординарні заняття, відчуття і цілі, а мотивація хворого і його близьких, спільно проведений час.
"Мій найкращий друг помирає"
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Щоб розважити друга, Хілл запропонував йому скласти список найбожевільніших речей, які він хоче встигнути зробити до смерті. Хілл навіть вирішив на час залишити навчання і повністю присвятити себе здійсненню бажань свого друга.
Бетанкур завів власний Instagram, в якому розповідав про своє життя і про хід лікування. У друзів з'явився сайт з величезним списком з 76 позицій, який з часом виріс мало не вдвічі.
Смертельно хворий хлопець мріяв побити світовий рекорд, стати пілотом, влаштувати бійку на подушках з незнайомцями, побувати на телебаченні, подивитися з другом всю трилогію "Володар кілець" за раз, розбити гітару, написати книгу і багато іншого. Друзів гаряче підтримували користувачі сайту Reddit: хтось безкоштовно запропонував свої послуги авіаинструктора, співробітник найближчого фастфуд-кафе з радістю допоміг влаштувати замовлення зі 100 позицій. Цю їжу хлопці потім віддали бездомним, виконавши ще одне бажання із заповітного списку.
До всього іншого студенти внесли величезний внесок у боротьбу з хворобою.
Зараз у Бетанкура все в порядку — у кінці жовтня йому зробили операцію з пересадки кісткового мозку і виписали з лікарні. Невідомо, чи повернеться хвороба знову, але щасливий юнак тепер цінує кожен день життя і, звичайно, насолоджується спілкуванням з найкращим другом. Вони не закинули сайт через ремісію, а вирішили скористатися популярністю, щоб допомагати іншим хворим.
"Привіт, мене звуть…"
Хілл і Бетанкур не єдині, хто склав список останніх бажань. У 2011 році вся Великобританія дізналася історію Кейт Грейнжер - геронтолога з міста Лідса, якій в 29 років діагностували рідкісну форму раку - десмопластичну фиброму. Лікарі говорили, що вона проживе не більш 14 місяців.
Кейт привернула увагу журналістів і лікарів нетиповою поведінкою: вже в 2012 році вона відмовилася від хіміотерапії, написала список бажань і початку "ставити галочки".
Наявність списку останніх бажань двояко позначався на її стані. З одного боку, вона рідше впадала у відчай, проте бачила, що її близьким все важче змиритися з її швидкою смертю.
У дні, коли, за прогнозами лікарів, вона повинна була померти, жінка запустила кампанію "Привіт, мене звуть ...". За весь час, проведений у лікарні, багато лікарів й медсестри, яких Грейнджер бачила день у день, не віталися і не представлялися. Це бентежило і абсолютно позбавляло її довірливого ставлення.
Кампанію чекав успіх: тепер у Великобританії та інших країнах вітатися з пацієнтом і називати йому своє ім'я вчать всіх співробітників медичних установ ще в інститутах і коледжах.
Замість 14 місяців Грейнджер прожила п'ять років. Вона померла в липні 2016 року, встигнувши написати три книги, зібрати 250 тисяч фунтів стерлінгів на допомогу іншим раковим хворим, зустрітися з королевою, отримала орден Британської імперії і навчила лікарів вітатися з пацієнтами.
Вона подбала і про свого чоловіка Кріса, який підтримував усі її починання під час хвороби і втішав в найважчі часи. Кейт написала йому 27 вітальних листівок, які він буде отримувати щороку на день народження до свого 65-річчя
Як повідомляв портал "Знай.uа", у британському хоспісі погодилися організувати весілля для жінки, що помирає від раку.
Також "Знай.uа" писав, Шон став першою людиною у світі, який переміг два невиліковні захворювання.