Інші назви свята:

  • «Корнилій»,
  • «Корнилів день».

За повір'ям руського народу, 26 вересня - останній теплий день осені.

Історія свята

Корнилій жив у Кесарії в 1-му столітті. Після того як його хрестили, він постійно слідував за святим Петром і проповідував про Ісуса, після його поставили єпископом. Одного разу він попрямував в Скепсії, щоб проповідувати ідолопоклонникам. Він увійшов в язичницький храм і почав молитися Богу, відразу ж почався землетрус і храм зруйнувався. Після цього жителі прийняли християнство.

Традиції та обряди

На Русі через співзвуччя день асоціювався з коренеплодами. Люди збирали буряки, моркву, редьку, а перед збиранням молилися Корнилію. Предки навіть говорили: «Останню ріпу на Корнилія з городу геть»,адже потім вона вже не росте в землі, а тільки мерзне під час заморощків і урожай гинув.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

З цих коренеплодів предки готували багато різних страв. Редьку зазвичай або натерту з цибулею, маслом і квасом їли, або різали її тонюсенькими скибочками і посипали сіллю, щоб з соком вийшла гіркота. Її дуже любили, хоч і вважали їжею бідняків: «На столі сім змін, і все одна редька: редька-триха, редька-ломтиха, редька з квасом, редька з маслом, редька в шматочках, редька в брусочках і редька ціла».

Моркву додавали до салатів сиру, варили, додавали в супи, в зажарку, в м'ясні та овочеві страви. Майже всюди. А з буряка робили дуже смачний наваристий борщ на різних бульйонах, навіть був варіант з рибою.

Ще один корінь, хрін, був настільки популярним, що його додавали і як приправу, і вважали афродизіаком, і схожим на антибіотики. А також додавали до огірків і грибів при засолюванні.