Інші назви свята:

  • «Різдво Богородиці»,
  • «Осінні оспожинки»,
  • «Другі Осенини»,
  • «Мала Пречиста» (Велика Пречиста святкується в день Успіння Богородиці),
  • «Друга Пречиста»,
  • "Свято врожаю".

Історія свята

Про народження Діви Марії не так багато відомо. Знаємо, що вона народилася в Назареті, ізраїльському місті. А до її народження ходили передбачення про прихід Месії. Кожен хотів стати батьком Спасителя.Але батьки Марії, Анна і Іоаким довго були бездітними, що вважалося Божою карою. На 40 днів Іоаким пішов у пустелю, де йому явився ангел і сказав, що скоро у нього з'явиться дівчинка, їй уготована велика доля і назвати її потрібно Марією, в перекладі «надія». Через 9 місяців так і сталося.

Традиції та обряди

Наші пращури по-своєму відзначали цей день. Рано вранці жінки виходили на береги водойм з киселем і хлібом, старшу жінку ставили з короваєм, а молоді співали, прославляючи Богородицю. Хліб після цього ламали на стільки шматків, скільки було присутніх. Жінка відносила шматочок додому і давала його худобі і домашнім тваринам. Ще одна традиція - розпалювання нового вогню за допомогою кременю і іскри або тертя двох паличок.

Популярні новини зараз

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

Цей день вважався жіночим святом, жінку шанували як продовжувачку роду. Бездітні жінки просили в Богородиці дітей в молитвах. Вони ж накривали стіл і запрошували жебраків, щоб і вони помолилися. Але спершу замовляли в церкві службу.

До молодят сьогодні приходили родичі, дивилися чи добре ті живуть і наставляли. Господиня годувала смачним обідом і дарувала батькам круглий пиріг. Чоловік показував господарство, жито, упряж і інструменти. Якщо у молодих все було добре, їм дарували подарунки.