Всі пам'ятають той час, коли на зиму нам доводилося обклеювати вікна паперовими смужками, а стики затикати поролоном. Все це робилося для енергоефективності – щоб тепло не витікало з дому через щілини в старих вікнах. Зараз, коли майже у кожного вдома стоять пластикові вікна, такої необхідності немає. Але є інші правила "догляду за новими вікнами", про які установники не завжди повідомляють щасливим власникам новеньких вікон.

Необхідно регулярно змащувати маслом всі рухомі деталі фурнітури. Процедуру варто повторювати 1-2 рази в рік, заливаючи звичайне машинне масло.

При зміні сезонів вікна слід переводити в літній та зимовий режим.

Як відрегулювати пластикові вікна?

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку

Показати ще

Майже всі сучасні конструкції можна відрегулювати. Щоб перевірити, чи перекладається фурнітура в інший режим, досить поглянути на спеціальні ексцентрики (цапфи), розташовані на бічній поверхні стулки.

Фурнітура перекладається з допомогою спеціальних ексцентриків (цапф), розташованих збоку стулки. Якщо на ексцентриках є отвори для шестигранного ключа, зірочки, викрутки або ексцентрик має овальну форму, то даний вид фурнітури, швидше за все, має можливість перекладу в літній або зимовий режим. Але можливість перемикання краще уточнювати ще до установки вікон.

Щоб переключити режим вікна, просто поверніть за допомогою відповідного інструменту цапфи на стулці (чим більше розмір вікна, тим більше їх кількість) в потрібне положення.

Якщо стулка постійно знаходиться в зимовому режимі, це веде до додаткового навантаження на ущільнювальну гумку, і вона швидше зношується. Легко можна перевірити режим вікна самостійно. Затисніть стулкою звичайний аркуш паперу: якщо зможете легко вийняти, вікно знаходиться в літньому режимі.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, чи варто вірити в небезпеку мікрохвильовки.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що потрібно знати, щоб не стати жертвою квартирного злодія.

Також портал "Знай.uа" писав, як убезпечити свій будинок від злочинного умислу?