Фемінізм є рухом за рівність людей, в більш вузькому сенсі цей рух бореться проти дискримінації жінок. Боротьба йде до цих пір, але з 18 століття жінкам вдалося досягти справді багато чого.
Фемінізм зародився в 18 столітті в Європі. Навіть Вольтер у той час писав про несправедливість жіночої долі. Протягом всього 18 століття європейські жінки почали брати активну участь у житті суспільства. У тому числі жінки почали володіти економічною незалежністю (чого до цього не траплялося ніколи) і навіть стали впливати на політику.
Єдині вимоги сформувалися приблизно до кінця 19 століття. Цей час називають першою хвилею фемінізму. Жінки хотіли мати можливість отримувати вищу освіту і право голосу на виборах.
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Друга хвиля фемінізму почалася в 60-ті роки 20 століття. Це був час пробудження жіночої самосвідомості і фемінізм сформувався на два види: ліберальний і радикальний.
Ліберальні феміністки вимагали фінансово урівняти чоловіків і жінок на роботі і визнати насильство над жінками на громадському рівні.
Радикальні вважали, що держава є елементом контролю за жіночою сексуальністю, і чоловіки використовують її як споживачі.
Підйом третьої хвилі фемінізму почався на початку 90-х років 20 століття в США. Відмінністю цієї хвилі від інших є розуміння сексуальності.
Жінки заявили про те, що гетеросексуальність не є єдиною нормою і стали боротися за право на аборт та гендерні дослідження.
Нагадаємо, 4 поради щодо виховання ідеального дитини від феміністок.
Як повідомляв "Знай. ua", київська піцерія розлютила соцмережі махровим сексизмом.
"Знай. ua" писав, про перемогу фемінізму: ця жінка-політик відправила в декрет чоловіка.