У вівторок, 17 липня відзначається народне свято Андрій Налива. Також це дата вшанування православною церквою святого іконописця Андрія Рубльова.
Про святого Андрія відомо дуже мало. За церковними переказами, він походив із сім'ї ремісників і в юному віці прийняв чернечий постриг у Троїце-Сергієвому монастирі.
Варто зазначити, що Андрій Рубльов брав участь у розписі Благовіщенського собору, Успенського собору, а також керував розписом Троїцького собору Троїце-Сергієва монастиря. Найвідоміший шедевр іконописця — «Трійця».


Також йому приписується ряд інших робіт: фрески Успенського собору в Звенигороді, ікони «Володимирська богоматір», «Спас у силах», деякі ікони Благовіщенського собору, частина мініатюр «Євангелія Хитрова». Крім того, вже за життя Андрія Рубльова більшість його робіт вважалися чудотворними.
Гороскоп на сьогодні, 9 травня: несподівані новини, внутрішні конфлікти і шанс усе змінити
Більше не безкоштовно: Ощадбанк вигадав нові способи брати гроші з клієнтів
Інформацію про ухилянтів здають у ТЦК: звідки повідомлятимуть щомісяця
Потужні магнітні бурі у травні: накриватиме сильно у кілька хвиль
Ще наші предки дуже любили овес, про який шанобливо говорили: «Батюшка овес до половини уріс». При цьому гречка тільки починала сходити. «Овес у кожусі, а на гречці і сорочки немає», — говорили слов'яни.
Зазначається, якщо у цей день лив сильний дощ, то в народі його називали «андріївським». Ще наші предки вірили в прикмети про погоду «Який Андрій Налива — такий і Калинник (11 серпня)». Вважалося, що якщо на Андрія з'являється на деревах жовте листя, це віщує ранню осінь.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що в понеділок, 16 липня, православна церква вшановує пам'ять святих Мокія і Марка, що жили за часів імператора Максиміана. За переказами, мучеників під час масових гонінь язичники схопили і намагалися змусити поклонятися ідолам.
Коли святих повели до жертівника, що перед ними та їх стражниками з'явилася маленька дитина і перекрила доступ до ідолів. За це погани жорстоко побили віруюче немовля. Після цього випадку, Мокій та Марк ще більше зміцнилися в рішенні не вклонятися ідолам. За це язичники стратили святих, обезголовивши мечем.