У неділю, 17 червня, православна церква шанує пам'ять святителя Митрофана, Патріарха Константинопольського, який жив у 3-4 століттях. Про це повідомляють ЗМІ.

Його батько, Дометій, був рідним братом римського імператора Проба, але, зрозумівши хибність язичницької релігії, увірував у Христа.

Під час жорстоких переслідувань християн у Римі він разом із двома своїми синами, Пробом і Митрофаном, перебрався до Візантії, де навчався закону Господньому у єпископа Тита, після смерті якого на єпископський престол за свою старанність і благі справи був зведений Дометій, а потім - його сини - Проб і в 316 році - святий Митрофан.

Одного разу до Візантії прибув імператор Костянтин Великий, який, побачивши святість життя і мудрість святого Митрофана, взяв його з собою до Риму. Незабаром Костянтин переніс столицю із Риму до Візантії і перевів туди святителя Митрофана, а в 325 році на I Вселенському Соборі він попросив у святих отців для Митрофана титул Патріарха.

Таким чином, святитель Митрофан став першим Патріархом Константинопольським. Він мирно преставився до Бога в 326 році, у віці 117 років. У народному прізвиську Митрофана — Гнойовик — не було нічого образливого для святого. Навпаки, до гною селяни завжди ставилися з повагою — як до запоруки майбутнього врожаю. На Митрофана землю обов'язково потрібно було підгодувати.

Популярні новини зараз

Такої катастрофи українці не бачили 230 років: що відбувається з народжуваністю на фоні війни

Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати

Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає

Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати

Показати ще

Люди казали: "Без гною-батюшки не чекай на хліб від землі-матінки"; "Добра земля гній прийме один раз, а пам'ятати буде дев'ять років". Ухилятися від такої роботи було небезпечно: "Обдуриш поле один раз, а воно тебе — десять".

На Митрофана також окликали вітер — просили його прислати благодатні, теплі дощі. В той же час вважалося: "Вітер подме з гнилого кута (тобто з півночі) — чекай на негоду".

Із цього дня починали сіяти гречку. Найкращий час для цього обирали, дивлячись на полуницю: коли вона починала червоніти — тоді і пора виходити в поле.

У народі також помічали, що до Митрофану льон починає рости в повну силу. "День тим сильний, що витягає льон", — говорили у народі. І додавали: "Святий Митрофан рядить дівок у сарафан".

Дивіться сюжет про свята