У неділю, 17 червня, народ відзначає свято, яке називали не інакше, як Митрофан Гнойовик. Помічали, що саме до цього часу на повну силу починає рости льон. Про це повідомляють ЗМІ.

У православній церкві 17 червня вшановують святого Митрофана – Константинопольського митрополита, який жив у III-IV століттях. Цікаво, що батько Митрофана був братом імператора Проба, який спочатку був язичником, але потім засумнівався в істинності цієї віри і звернувся до Христа.

У той час прихильників християнської віри всіляко утискали в Римі, і йому нічого не залишалося, як перебратися до Візантії разом зі своїми синами, де всі вони навчалися Закону Божому у єпископа Тита. Потім на престол єпископа після смерті Тита був зведений Дометій – батько Митрофана.

Після його смерті єпископом став старший брат, а потім і сам Митрофан. Одного разу Візантію відвідав імператор Костянтин Великий. Побачивши мудрість і святість Митрофана, він запропонував йому відправитися з ним до Риму. Після цього столиця переноситься з Риму до Візантії, і там Митрофан стає патріархом у 325 року, чому сприяло клопотання імператора на I Вселенському соборі. Помер Митрофан у віці 117 років.

Популярні новини зараз

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

Слов'яни називали Митрофана Навозником. Правда, в цьому не було нічого образливого. Навпаки, селяни дуже шанобливо ставилися до особистості Митрофана, оскільки саме він, за прикметами, був запорукою майбутнього врожаю.

Вважалося, що саме на Митрофана потрібно обов'язково удобрити землю. Говорили 17 червня: "Без гною-батюшки не чекай на хліб від землі-матінки". Крім того, окликали вітер та просили його прислати дощі влітку, щоб в майбутньому отримати гарний урожай.

Крім того, помічали, що на Митрофана, 17 червня, льон виростає. Говорили: "День тим сильний, що витягає льон". Попереду був День Івана Купала, а йому передував так званий Русальний тиждень. Згідно зі стародавніми віруваннями, русалки ночами водили хороводи. Вважалося, що ці істоти живуть біля озер, у лісах і полях.

У народі обирали найкрасивіших дівчат і обвивали їх гілками, а потім поливали водою, наслідуючи дощу – цим зазивали опади для багатого врожаю. 17 червня цвітуть різні види яблуні, горобини. Якщо вже відцвів бузок, то його, за прикметами, можна обрізати.

Народні прикмети на 17 червня

Якщо вітер дме з Півночі – буде погана погода.

Прийнято було саме 17 червня сіяти гречку. Причому, обирали для цього час, дивлячись на полуницю. Якщо вона 17 червня вже почервоніла, то можна вирушати в поле.

Дивіться сюжет про прикмети