У понеділок, 16 квітня, всі слов'яни, відзначають Водопілля. Це свято, навіть, швидше, обряд дуже давнє. Так, воно зародилося ще в часи Русі в період двоєвірря. Іноді Водопілля також називають Переплутом, Днем Водяного, іменинами Водяного або Микитою Водопіллям.

При цьому сутність цього дня залишається незмінною. В цей день (який за старим стилем припадав на 3 квітня) на Русі шанували пробудження від зимової сплячки Водяного, русалок і всієї водної живності. Разом із приходом весни і пробудженням природи прокидається від зимової сплячки і Водяний. За довгу холодну зиму дідусь-Водяний ослаб і зголоднів. Пробудившись, Водяний відразу бажає поживитися чим-небудь, а потім йде оглядати своє водяне царство.

В цей день опівночі рибалки приходили до води пригостити і задобрити дідуся-Водяного. Кажуть, що рибалки пригощали Водяного, втоплюючи коня і примовляючи: «Ось тобі, дідусь, гостинець на новосілля: люби, жалуй нашу сім'ю».

Для цього випадку купували у циган самого нікчемного коня. Коли ж рибалки задобрили його добрим гостинцем, лошадкою, то він упокорюється, стереже рибу, переманює до себе великих риб з інших річок, рятує рибалок від бурі і потоплення, не рве неводів і балаканини.

Популярні новини зараз

Змусять відповідати за кожну гривню: українців жорстко штрафують за гроші на картках

З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам

В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися

Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю

Показати ще

У деяких областях рибалки наділяють Водяного гостинцем, виливаючи в річку масло, примовляючи: «Ось тобі, дідусь, гостинець на новосілля. Люби та жалуй нашу сім'ю».

Відзначається, що приблизно з цього часу слов'яни очікували початку льодоходу і розлиття річок. З цього приводу існувала і прикмета: коли в цей день рибалки приносили Водяному корм, то обов'язково примічали: «Якщо лід в цей день не рушить, то і рибний лов у цьому році буде худий».

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що у вівторок, 17 квітня, Православна церква відзначає свято Радониця, яке в Україні також називають Проводи, Гробки, Могилки, Діди, Батьківський день.

Радониця відзначається на 9-й день після Великодня і завжди припадає на вівторок. Оскільки 2018 православні християни зустріли Воскресіння Христове 8 квітня, день "поминання вселенського" припадає на 17 квітня.