Напевно, кожен з нас хоч раз у своєму житті натикався на непрофесійного лікаря. Тому в цій статті зібрані 11 простих фраз, які допоможуть вам не попастися в пастку дурного або нетактовного лікаря. Про них розповідає журналістка порталу ASN.
Якщо на прийомі почуєте щось з цього, - зробіть висновки і пошукайте іншого фахівця.
Не повинно у вас тут боліти!
Біль потрібна, щоб дати сигнал про небезпеку: "Ей, ось тут непорядок, зверни увагу!". Якби не було болю, ми б лізли в вогонь і отримували опіки, ламали кінцівки, і не звертаючи уваги, бігли б далі - не болить же. Зі словами лікарів “не повинно боліти” я стикалася ще три рази (стоматолог, гінеколог, флеболог), і всі троє були неправі - це показали обстеження, призначені іншими фахівцями. Мали місце запальні процеси, виявити які було не складно на УЗД і рентгені.
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Мені призначили масаж, на якому я стала буквально підстрибувати від болю. Відправили до терапевта. Показую на груди: "Ось тут болить!" Відповідає, гортаючи карту: "А не повинно тут хворіти!" Ви хто у нас за професією? Філолог? Ну, ви просто начиталися жахів, і вам здається ... Молода, вразлива ... "Мені був 21 рік, у мене вистачило розуму піти до іншого лікаря, який призначив рентген. Діагноз: плеврит.
А ви хрещений?
Будь-яка фраза, яка переводить розмову в антинаукову площину, - дивний поворот в бесіді з лікарем. "А шлюб-то у вас вінчання?" "А дитину ви хрестили? Ні? Ось він у вас і хворіє ". "А по гороскопу-то ви хто, Рак? Горло у Раків - слабке місце ... "Зараз цього все менше, незважаючи на всі" битви екстрасенсів ", а ось в дев'яності це мракобісся було досить поширене серед лікарів, і приклади взяті з особистої практики спілкування з гінекологом в жіночій консультації і педіатром в районній поліклініці . Навіть якщо ви самі - людина віруюча або співчуваюча, пам'ятайте, що для лікаря, коли він на роботі, існує тільки доказова медицина: підтвердивши свою ефективність методи діагностики і лікування.
Це у вас від погоди
Норма - це коли пацієнт скаржиться на метеозалежність, а лікар слухає, але призначає обстеження. Запаморочення, млявість, підвищений або знижений тиск, болі в суглобах дійсно іноді проявляються при певній погоді. Погода - не причина нездужання, а умова, при якій може проявлятися той чи інший симптом. Ненормально, коли ви скаржитеся на сильний головний біль, а доктор дивиться у вікно і каже: "Та хто може витримати такі перепади температури? Ідіть додому, випийте що-небудь від тиску і полежіть”. До речі, ось це «що-небудь від тиску" - теж ознака некомпетентності. Препарати від тиску підбираються тільки після тривалого спостереження і обстеження.
Це у вас від відсутності статевого життя
Не знаю, чи чують це від лікарів чоловіки, а ось жінки - постійно. Звідси, в тому числі, і жіноче "аби був" - для здоров'я корисно. Так, гормональний фон може змінюватися в залежності від відсутності або наявності статевого життя, але далеко не тільки від цього і не настільки сильно, щоб “все пропало, все пропало”. Найчастіше причиною гінекологічних захворювань бувають інфекції, зайва вага, неправильний спосіб життя (не статевий), погана особиста гігієна, спадкова схильність. Найстрашніше, якщо жінці рекомендують незахищений секс: чоловіче, мовляв, сім’я омолодить і оздоровить, а щоб не завагітніти, - ну, пігулки призначимо.
Це у вас від віку
Перший раз мені сказали таке в 30 років: "Ну що ви, дорога, вам вже 30, і перші зморшки навколо очей - це норма". "Зморшки" виявилися алергічним дерматитом століття, але виявив його не дерматолог, від якого я в жаху втекла, а алерголог. Звичайно, “від віку” ніхто здоровішими не став, але відмовляти пацієнтові в обстеженні і лікуванні, посилаючись на вік, лікар не має права.
Ми вас перевіримо на унікальному приладі, який визначить все хвороби
Таких “приладів”, мають псевдонаукове назву і опис механізму дії, досить багато. Найвідоміші - біорезонансний прилад, прилад Фолля, але не виключено, що шахраї будуть винаходити все нові і нові: вам водять по руці або тілу датчиком, кріплять до голови електроди, вся це справа підключено до комп'ютера, який видає графіки, діаграми, знімки і фото. Завдання цих методів - залякати “клієнта”, призначити лікування дорогими БАДами і викачати якомога більше грошей.
Я дам вам адресу аптеки, там дешевше
Це вже не про некомпетентність, а про неохайність, хоча важко уявити собі знає лікаря підробляють випискою рецептів конкретного препарату в конкретній аптеці. Те ж саме стосується призначення дорогого препарату певної фірми, в той час як існують аналоги з тією самою діючою речовиною і дозуванням дешевше (дженерики). Згідно із законом, лікар повинен виписувати діючу речовину і дозування, а вже пацієнт вибирає виробника і ціну і вирішує, чи купувати дорогий розрекламований оригінальний препарат. Багато лікарів радять купувати ліки конкретної торгової марки або країни виробництва, мотивуючи це кращим очищенням сировини, більш суворим контролем якості на виробництві.
А ось є ще така гіпотеза
Доктор розповідає в усіх подробицях, що є різні версії походження вашої хвороби, креслить схеми і сипле науковими термінами, наголошуючи на різні варіанти етіології. У підсумку ви йдете ні з чим - добре, якщо з напрямком в спеціалізований медичний заклад. Як правило, пацієнт залишається заплутаним, заляканим і не зрозумівши: а робити-то що? При всій вченості лікар повинен видати тільки те, що стосується вашого діагнозу, а ще краще - лікування.
Це у вас психосоматичне
Модна фраза раніше звучала так: "Це у вас від нервів", але малася на увазі саме психосоматика. Офіційна медицина не заперечує, що причиною захворювання частково може бути психологічний фактор, але шукати причини захворювань "в голові" можуть тільки адепти альтернативної медицини, такий підхід призводить до несвоєчасного призначенням аналізів і інших досліджень, невірної або пізній постановці діагнозу. Наука вивчає вплив психологічних чинників на виникнення бронхіальної астми, синдрому подразненого кишечника, есенціальною артеріальною гіпертензії, деяких видів вегетативних розладів (наприклад, "панічних атак"). Але - звалювати все на стрес і особистісні якості компетентний лікар не буде.
Це у вас від закислення / лужності/ зашлакованості організму
Кров, мовляв, у вас кисла - від цього всі біди. Або навпаки, дуже лужне середовище в організмі. Змінити рH (кислотно-лужний баланс) крові за допомогою соди, лимонного соку і інших ліків не можна: захисна буферна система крові моментально повертає рівень рН до норми (7,36) при будь-якому порушенні балансу.
Без цієї здатності крові до саморегуляції pH не була б можлива терморегуляція і взагалі нормальне функціонування організму. Як пропонується позбавлятися від "закислення" (не кажучи вже про те, що нема чого це робити)? Пити щось лужне? Куди воно потрапить? У шлунок, де середовище в нормі кисле (рН 1,5-1,8). Шлаки - термін з металургії, якщо ним користується лікар, коли говорить про накопичення організмом шкідливих речовин, - встаємо і йдемо, так як після псевдодіагностики піде псевдолікування / очищення БАДами і клізмами. Але за цілком реальні гроші.
А навіщо вам це знати?
Зворотна ситуація: лікар нічого вам не говорить, хоча розуміння того, що з вами відбувається і що збираються робити, необхідне. Неприпустимо, коли з вами виробляють якусь маніпуляцію (наприклад, роблять ін'єкцію), не розкривши назва препарату (“А хіба це вам щось говорить?”). Може, і каже: доросла людина, швидше за все знає, на що у нього алергія. “Мовчанка” підриває довіру до лікаря і викликає нерозуміння: що робити після лікування, як відповідати на питання інших лікарів.
Нагадаємо, невідкладна медична допомога в Києві почне працювати за новими правилами вже з 1 вересня.
Як повідомляв Знай.ua, Україна за перше півріччя 2018 року посіла перше місце серед країн Європи за кількістю хворих на кір, передають ЗМІ з посиланням на Єврокомісію.
Також Знай.ua писав про те, що Анастасія Вознесенська знаходиться в лікарні. Дружину легендарного Андрія Мягкова паралізувало після інсульту. Про це повідомили сусіди зіркової пари, зазначивши, що після госпіталізації подружжя артист сам вирішує всі побутові проблеми.