кожної учасниці цього списку.

1. Джейн Остін, письменниця

За самостійність потрібно боротися.

Роман "Гордість і упередження" спочатку був відкинутий видавцем. Він побачив світ лише після успіху книги "Почуття і чутливість". Сама ж Джейн Остін вважала "Гордість і упередження" улюбленою дитиною. І не дарма: роман включений в рейтінгBBC: The Big Read 200 кращих книг за версією BBC.

Популярні новини зараз

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

2. Софія Ковалевська, математик

За самостійність потрібно боротися.

Ковалевській довелося відчайдушно боротися за право на освіту і можливість займатися математикою. Її видатні здібності були помічені дуже рано, але батько відмовляв дочки в праві присвятити себе науці.

Щоб позбутися від обмежень з боку батьків, Софія фіктивно вийшла заміж. Берлінський університет, де працював відомий математик Карл Вейерштрасс, не приймав дівчат, і Ковалевська була змушена брати приватні уроки. Коли вона повернулася в Росію зі ступенем доктора філософії, їй пропонували тільки посаду вчительки гімназії.

Однак Ковалевська не здалася і стала першою в світі жінкою, викладала математику в університеті на посаді професора, а також зробила ряд відкриттів, що відносяться до теорії обертання твердого тіла.

3. Марія Склодовська-Кюрі, хімік, фізик, дворазовий нобелівський лауреат

Не бійтеся невідомого, досліджуйте його.

Марія Склодовська почала досліджувати магнітні властивості металів ще до зустрічі з П'єром Кюрі. Згодом подружжя, об'єднані спільним інтересом, за чотири роки переробили 8 тонн уранініта. Через відсутність лабораторії проводити досліди доводилося спочатку в коморі інституту, а потім в сараї. Умови не завадили подружжю в 1898 році відкрити радій і полоній.

Склодовська-Кюрі присвятила дослідженню радіації все життя. Вона до цих пір залишається єдиною жінкою, яка була двічі удостоєна Нобелівської премії.

4. Агата Крісті, письменниця

Навіть в рутинних справах можна знаходити натхнення.

Агата Крісті написала понад 60 детективних романів. Вона розповідала, що могла проводити час з друзями або родиною і в цей час обмірковувати новий твір. І коли письменниця сідала за роботу, сюжет вже був готовий від початку до кінця. Крісті зізнавалася, що ідеї могли прийти в голову в будь-який час, і кожну з них письменниця вносила в спеціальний блокнот.

5. Мати Тереза, нобелівський лауреат, святая католицької церкви

Кожен, незалежно від національності і віросповідання, заслуговує допомоги.

Своє життя мати Тереза ​​присвятила "служінню бідним з бідних". У нетрях індійської Калькутти вона годувала голодних, дбала про людей похилого віку. Монахиня заснувала перші в Індії лепрозорій і притулок для покинутих дітей, відкрила майстерню для безробітних і будинок престарілих. Вона допомагала біженцям в палестинських таборах в Лівані, які постраждали від засухи в Ефіопії, від землетрусів - в Гватемалі і Вірменії, відвідала СРСР після аварії на Чорнобильській АЕС.

Незважаючи на критику діяльності, ім'я матері Терези стало прозивним і використовується для позначення безкорисливої ​​допомоги кожному, хто її потребує.

6. Маргарет Тетчер, прем'єр-міністр Великобританії

Боріться за те, що вважаєте правильним.

Британську політику часів правління Тетчер характеризують рішучість і твердість, як, втім, і саму "залізну леді". Вона провела ряд реформ, які далеко не завжди приймалися населенням. Тетчер передала в приватні руки ряд держсекторів економіки, обмежила повноваження профспілок, заохочувала розвиток малого бізнесу, платних освіти і медицини.

7. Єлизавета Друга, королева Великобританії

Не можна весь час розраховувати на чиюсь допомогу, потрібно розвивати витримку і силу духу.

Єлизавета Друга не повинна була опинитися на престолі: її батько Георг Шостий був другим в черзі на королівський трон. Однак принц Едуард, який значився в списку першим, змушений був зректися престолу на користь Георга, і після смерті батька Єлизавета стала королевою у віці 26 років.

Незважаючи на те що до виконання монарших обов'язків вона почала готуватися ще в 1944 році, коли увійшла до Державної ради і стала заміщати Георга Шостого під час його відсутності, Єлизавета Друга неодноразово зізнавалася в тому, що їй доводилося роками виробляти в собі стійкість, силу духу і витримку.

8. Одрі Хепберн, актриса

Якщо ти не вписуєшся в рамки, просто зміни їх під себе.

Хепберн, яка незмінно потрапляє в рейтинги найкрасивіших актрис ХХ століття, вважала себе некрасивою. Коли вона прийшла в професію, в моді були жінки з формами. Тому вона, наприклад, підкладала в бюстгальтер шкарпетки, коли виступала в нічному клубі Ciro.

Однак тендітна фігура не завадила Одрі стати затребуваною актрисою. Навпаки, Хепберн змінила моду, зробивши популярної аристократичну худобу.

9. Валентина Терешкова, космонавт

Не варто недооцінювати "непрофільні" таланти.

Терешкова працювала ткалею, коли захопилася парашутним спортом. Хобі виявилося перспективним, тому що саме в цей час було вирішено відправити в космос жінку. Терешкова прекрасно вписалася в параметри парашутистки до 30 років, зростом до 170 см, вагою до 70 кг і приступила до тренувань.

У майбутнього космонавта було багато конкуренток, які поступалися їй тільки в одному: ніхто не міг так само вільно і природно спілкуватися з журналістами. Навички виступів на публіці і стали вирішальним критерієм, який хитнув терези на користь Терешкової.

10. Ангела Меркель, федеральний канцлер Німеччини

Сила в спокої.

Ангела Меркель сім років поспіль очолює список найвпливовіших жінок світу за версією Forbes. При цьому вона славиться своєю скромністю, коли мова йде про побут. Ставши канцлером, політик не переїхала в службове житло і продовжує жити з чоловіком у найманій квартирі. Меркель найчастіше з'являється в суспільстві в стриманих брючних костюмах, що відрізняються один від одного тільки кольором.

Канцлер відома вмінням зберігати холоднокровність в критичних ситуаціях, і своєї рольовою моделлю вважає Катерину Велику. Портрет імператриці стоїть на робочому столі Меркель. Ще один елемент на столі політика - срібна підставка з написом "Сила в спокої".

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", ілюмінацію Ейфелевої вежі змінили напередодні Міжнародного жіночого дня. 8 березня на вежі буде напис в підтримку руху по захисту прав жінок "Прийшов час діяти"