Візит канцлер Німеччини Ангела Меркель до президента США Дональда Трампа одразу стала найбільш обговорюваною темою в інформаційній сфері. Це не дивно, адже вона привезла до Вашингтона надії і тривоги неспокійної Європи.

Про це повідомляє POLITICO. Від зустрічі двох лідерів залежить майбутнє Західного альянсу. Особливо це питання стає актуальним, коли над Європою нависла загроза популістського націоналізму.

Позиції цих партій і рухів відрізнятися в залежності від країни, але всі вони незмінно виступають проти Євросоюзу і США. Фінансовою та іншою допомогою забезпечує Росія, яка зацікавлена ​​в політичній дестабілізації і руйнуванні соціальної згуртованості Європи.

Всю ситуацію доповнює масове нарощування озброєння Кремлем і залякуваннями членів НАТО. Структуру безпеки ЄС намагаються порушити, порвавши союзницькі зв'язки з Америкою.

Тим часом, американці на виборах довірили керувати США президенту, який відмовляється від традиційної ролі своєї країни в якості опори ліберального світопорядку і хоче укласти союз з режимом, який загрожує його зруйнувати. Світогляд Трампа, схоже, збігається з інтересами Росії в Європі. Він виступає за налагодження відносин з Москвою заради вирішення питання з загрозами на Близькому Сході.

Популярні новини зараз

Спека у 40+ накриє всю країну: українців застерегли від аномальної погоди

Ухилянтам не залишать нічого: заберуть гроші, авто та житло

Важливе нагадування для кожного: пенсіонерам поставили жорсткі умови

Залишимось без їжі: Україну накриє небезпечна спека та посуха вже влітку, що обіцяє прогноз погоди

Показати ще

"Кінцем Європи" може стати не розвал ЄС, або війна. До краху призведе поступове повернення до стану післявоєнної інтеграції і поява популістських, слабких, націоналістичних урядів. Останні не будуть націлені на збереження ліберальних цінностей євроатлантичної спільноти і легко підуть на поступки перед Москвою.

Росія вже не прагне до військового і політичного панування за допомогою армії. Кремль хоче повернути назад історичні процеси, що почалися в 1989 році, коли країни Центральної і Східної Європи мирно відновили свою свободу після десятиліть тиранії.

Для російського президента Володимира Путіна крах Радянського Союзу став "найбільшою геополітичною катастрофою століття". І звинувачує в усі він США і вважає, що Америка разом з Європою перешкоджає відновленню російської гегемонії.

Кремль націлений на те, щоб ці країни відмовилися від своїх принципів, пожертвували союзниками і пристосувалися до бажань Москви. Роз'єднаний і інертний Захід, не впевнений в своїх основних цінностях, які не опиратиметься ревізіоністським цілям Росії. Саме тому росіяни підтримали Трампа і саме тому так схвильована Меркель.

Путін використовує страхи перед ісламом, імміграцію, економічну інертність і глобалізацію, щоб "підштовхнути" західне суспільство в необхідному для себе напрямку. Але багато лідерів Європи, як і Трамп, не сприймають стратегічну необхідність ставитися до Москви, як до ізгоя. Представники західних політеліт, як і раніше вважають Росію потенційним партнером.

Путін усвідомлює, що його режим не може співіснувати поруч з демократичною Європою, яка бажає відстоювати свої принципи. Він розглядає ліберальну демократію, як загрозу і її необхідно перемогти за всяку ціну - силою зброї в Україні, спробою державного перевороту в Чорногорії, шляхом корупції, дезінформації та підтримки націоналістичних політичних рухів.

Росія за останні 17 років збільшила в 20 разів військові витрати. Лише в 2015 році закупівлі нового озброєння зросли на 60%. Захід вперто не помічає загрози з боку РФ і не готує контрзаходів проти можливої ​​агресії. Тільки чотири країни-члена НАТО фінансують оборонний бюджет на рекомендовані 2% від ВВП.

Російська агресія в Україні, анексія Криму - попереджувальний постріл для Заходу. Це, свого роду, написане кров'ю послання, що старі методи вже не працюють.

Москва ефективно освоїла ведення гібридної війни і адаптувала до неї свої бойові можливості, а це прогноз майбутнього конфлікту. США повинні повернутися в Європу, щоб запобігти катастрофі світового масштабу. Відмова від такого кроку створить вакуум на континенті в політичній сфері і в безпеці. А його неминуче заповнить Росія.

Нагадаємо, портал "Знай.ua" повідомляв, президент США Дональд Трамп заявив, що підтримує мирне вирішення конфлікту на Донбасу і солідарні в цьому питанні з позиціями Німеччини і Франції.