Уряд Росії обговорює ідею закону про обмеження швидкості доступу до сайтів іноземних компаній, які не виконують рішення російських судів.
Про це пишуть російські ЗМІ, з посиланням на чиновників.
Водночас, прес-секретар президента країни-агресора Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що нічого не чув про цей законопроект.
Ідея виникла після того, як Google відмовився виконувати вимоги Федеральної антимонопольної служби (ФАС) про попереднє встановлення додатків на Android. Тоді глава відомства Ігор Артем'єв заявив, що жодна держава не потерпить того, щоб рішення її судів не виконувалися. І пообіцяв Google "багато цікавого".
Варіант уповільнити доступ, а не повністю відключити ресурси, обрали тому, що блокування популярних сайтів недоцільне в передвиборчий період.
Три місяці по 3600 гривень: пенсіонерам виплатять допомогу
Мобілізація після 50 років: умови стають жорсткішими – призиватимуть за новими правилами
ТЦК будуть безсилі: хто не отримає повістку – перелік
Українці можуть стати боржниками, попри своєчасну оплату комуналки: три причини
Водночас, за словами джерел, це і більш складний варіант. Особливо важко сповільнювати швидкість для операторів фіксованого зв'язку.
Зазначимо, у 2016 році в Росії вперше заблокували найбільшу зарубіжну соцмережу LinkedIn. Доступ до неї заборонили за рішенням суду, через те, що компанія відмовилася переносити дані росіян на територію Росії у відповідності до нового закону. Переговори LinkedIn з Роскомнаглядом про відновлення доступу ні до чого не привели.
Як писав раніше інформаційний портал "Знай.uа", швейцарський месенджер Threema, який позиціонується як найбезпечніший, запідозрили в роботі на ФСБ.