У цей час в боснійському місті Сребрениця проходить жалоба, присвячена 20-річчю різанини боснійських мусульман. Ця трагедія є одною з найстрашніших за всю історію Балкан.
В 1995 році сербська армія знищила 8 тисяч боснійських мусульман. Серед загиблих були мирні чоловіки віком від 13 до 77 років.
До міста Сребрениця приїхали близько 50 тисяч людей зі всього світу, серед яких 40 офіційних представників різних держав. На церемонії лунає гімн Боснії і Герцеговини, проходить читання Корану, виконання траурних пісень і спільна молитва.
Під час трауру поховають тіла ще 136 людей, особи яких були встановленні лише за аналізами ДНК. Останки ще 2 тисяч жертв так і не були виявлення досі.
Читайте також: Хорватії видали військового злочинця "Капітана Драгана"
Росія вже готується до нового наступу: українців попередили про пильність
Масовані обстріли "як по розкладу": яке місто у найбільшій небезпеці
Початкову школу переформатують: як зміни приготували школярам
Пенсіонерам дадуть гроші на зиму: як отримати допомогу
Сербська сторона визнала цей інцидент геноцидом лише у 2010 році. Діючий президент Сербії Томислав Николич досі не визнає цю трагедію геноцидом.
Вчора сербська поліція заборонила всі публічні збори в столиці країни Белграді до 20-ї річниці масових вбивств у Сребрениці.