Організація економічного співробітництва та розвитку опублікувала результати щорічного дослідження з приводу якості шкільної освіти у світі. У ході дослідження експерти проаналізували, як показники економічного зростання і соціального добробуту країн впливають на школярів. Аналітики оцінили результати тестів 15-річних школярів з математики та точних дисциплін - біології, хімії, фізики.
Лідерами в рейтингу є азіатські держави - Сінгапур, Гонконг і Південна Корея. Після них йдуть Фінляндія, Естонія, Швейцарія, Нідерланди і Канада.
Читайте також: 23 тисяч випускників завалили ЗНО
Щодо якості освіти в школах, то Україна серед всіх країн світу займає 38 місце, поступаючись Росії на чотири позиції, оскільки вона на 34 позиції. Експерти з'ясували, що аутсайдерами за якістю навчання школярів є п'ять африканських країн. Сполучені Штати Америки розташувалися на 28 місці, а Англія - на 20.
Нагадаємо, що Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, за рейтингом кращих вузів світу, розділив 421-430 місце з іншими вузами. Цього року вуз поліпшив свої позиції, тому що в минулому році був на 450 місці.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Також в список кращих вузів світу вперше увійшов Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, який відразу зайняв 481-490 місце, а Національний технічний університет Київський політехнічний інститут відзначений 551-600 місцем. При цьому минулого року він займав 601-650 місце.